Úroveň dopravní infrastruktury výraznou měrou přispívá k vyšší ekonomické prosperitě a kvalitě života obyvatel. Rychlý rozvoj zaznamenává její výstavba nyní i u nás. My jsme v uplynulých dnech měli možnost hovořit s ministrem dopravy Martinem Kupkou. Toho jsme se v úvodu..

2.4.2024 / Instituce, Doprava

Správa železnic loni navýšila příjmy, ušetřila i díky nižší spotřebě energií

Správní rada Správy železnic dnes schválila účetní závěrku organizace za rok 2023. Ten se opět nesl ve znamení modernizace důležitých..

20.6.2023 / Instituce

Ostravské komunikace zajišťují širokou škálu služeb a činností

Staví, řídí a projektují stavby, jsou spojencem pro radnice i občany. O společnosti Ostravské komunikace se občas velmi zjednodušeně..

13.6.2023 / Instituce

Udržitelná preventivní údržba Řešení pro silnice a ranveje v kontextu probíhající změny...

...klimatu. Aktuální klimatické změny a nárůst dopravy, kterého jsme v posledních letech svědky, mají významný dopad na životnost..

19.1.2023 / Instituce

Ředitelství silnic a dálnic představuje nový portál zobrazující pohyb vozidel zimní údržby

Webový portál je určený pro veřejnost za účelem informování o aktuálně prováděné zimní údržbě. Zobrazuje aktuální polohu vozidel..

3.6.2022 / Instituce

Plán daný vládou pro letošní rok 2022 v oblasti výstavby dálnic zůstává v platnosti

... říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny ministr dopravy ČR Mgr. Martin Kupka. Nová česká vláda premiéra Petra Fialy byla..

25.5.2020 / Projektanti, Instituce

Stanovisko CACE a opatření pro kompenzaci vlivu COVID-19 na projektové a konzultační firmy

Česká asociace konzultačních inženýrů (CACE) zastupuje 53 členských organizací, zejména projektové a konzultační firmy působící ve..

Stínicí technika a Nová Zelená úsporám

Svaz podnikatelů ve stínicí technice (SPST) se v rámci své činnosti rozhodnul vypracovat projekt Studie tepelné zátěže rodinného domu při..

11.12.2018 / Materiály, Instituce

Většina českých měst se připravuje na přívalové deště, dohání tak západní standardy

Škody způsobené lokálními povodněmi nebo bouřkami dosahují stovek milionů korun ročně. Průzkum mezi starosty českých měst ukázal, že..

Nová metodika z Mendelovy univerzity pomůže při stavbě cest šetřit peníze i přírodu.

Až 350 tisíc korun na jeden kilometr, tedy 35 procent, pomůže při stavbě cest ušetřit nová metodika výzkumníků z Mendelovy univerzity v..

Moravskoslezský kraj v příštím roce zintenzivní podporu podnikatelů

Moravskoslezský kraj připravuje další podporu podnikatelům, především malým a středním podnikům. Jednotlivé dotační programy se..

13.11.2014 / Instituce, Doprava

Ministerstvo dopravy – první prohra vůdce Babiše

Když byl na přelomu roku 2013 a 2014 jmenován do funkce ministra dopravy ČR pan Antonín Prachař, byl lídrem hnutí Ano, panem Andrejem..

Příštím ředitelem ŘSD by mohl být třeba veslař

ŘSD je klíčovým orgánem a prostředníkem státu, který na našem území plánuje a zajišťuje výstavbu, popřípadě modernizaci dálnic i..

4.6.2014 / Instituce

Investice do rozvoje a vzdělávání

Fakulta stavební Vysokého učení technického v Brně řešila v termínu 1. 6. 2012 – 31. 5. 2014 projekt s názvem „OKTAEDR – partnerství..

I letos probíhá tradiční předvánoční sprint v opravách silnic

Jako každý rok, i letos jsou stavební firmy nuceny pokládat asfaltové směsi v nevyhovujících podmínkách, protože investoři musí utratit..

NAŠI PARTNEŘI Další partneři