Prodloužení dálniční sítě, větší kapacita silničních komunikací, snížení dopravního zatížení obcí, rychlejší a bezpečnější železnice. To vše mají za cíl stavební projekty, jež aktuálně realizuje nebo chystá Skupina VINCI Construction CS. Najdete je po celé..

22.5.2023 / Projektanti

Geodeti pracují na mapových podkladech pro vysokorychlostní tratě na Vysočině a ...

... v Moravské bráně. Na dvou úsecích budoucí sítě vysokorychlostních tratí (VRT) se naplno rozběhly geodetické práce. Přesné mapové..

Po vodě – ekologicky, levně a pohodlně

Ředitelství vodních cest ČR má za úkol připravit a provést výstavbu a modernizaci důležitých vodních cest a dalších potřebných..

22.5.2023 / Projektanti

Specifika návrhu trakčního vedení zubačky Štrba – Štrbské Pleso

V rámci komplexní rekonstrukce zubačky Štrba – Štrbské Pleso, která se projekčně připravovala v letech 2017 a 2018, bylo nutné..

22.5.2023 / Projektanti

I/54,I/55 Veselí nad Moravou, křižovatka Projekt přestavby stykových křižovatek na okružní

Předmětem uvedené akce byla přestavba stávajících stykových křižovatek na okružní, vybudování cyklostezek včetně odvodnění,..

22.5.2023 / Projektanti

Ceníky pro dopravní stavby

Pro ocenění silničních i železničních staveb dnes existují ceníky pro všechny stupně přípravy, které jsou spravovány SFDI. Tyto..

UZIN HYDROBLOCK SYSTEM - nátěr pro uzavření zbytkové vlhkosti v cementových podlahách

Rychlá zralost pro pokládku v mateřské školce díky ekologickému řešení uzávěry zbytkové vlhkosti. Na pozemku vedle stávající..

Zapojení českých firem do výstavby nových jaderných zdrojů u nás je státním zájmem

Vysoká škola ekonomická zveřejnila analýzu, která zdůrazňuje strategický význam zapojení 65 procent českých firem do výstavby nových..

22.3.2023 / Architektura, Projektanti

Společnost Wavin zpřístupnila nový bezplatný sw nástroj pro projektování TZB

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, zpřístupnila projektantům TZB nejmodernější firemní verzi..

Pokrývačská a stavební společnost Stav Moravia slaví 30. výročí svého založení

Firma STAV MORAVIA s. r. o. je stavební společnost, která se z velké části věnuje realizacím všech typů střech. Má za sebou..

18.3.2023 / Projektanti, Střechy

V letošním školním roce se opět koná „Soutěž o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger

Již počtrnácté mohou studenti 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních předvést své dovednosti v oblíbené..

Konference - Aktuální trendy v dopravním stavitelství

Dne 30. března 2023 pořádá Katedra dopravního stavitelství, Fakulty stavební, VŠB - Technické univerzity Ostrava konferenci nazvanou..

12.1.2023 / Projektanti

Vítězný návrh mostu na Výtoni nejlépe splňuje všechny potřebné parametry

Na debatu, která se rozproudila mezi veřejností po vyhlášení vítězného návrhu mostu na pražské Výtoni zareagovala i Správa železnic...

4.1.2023 / Projektanti

Projekt rekonstrukce výpravní budovy pardubického nádraží vznikl v Prodinu

Železniční stanice Pardubice leží na I. tranzitním železničním koridoru mezi Prahou a Českou Třebovou ve stejnojmenném krajském..

22.11.2022 / Projektanti

SUDOP budoucnosti vidím jako trvale stabilní, multiprofesní projekčně-inženýrskou firmu

...říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny Ing. Martin Chrastil, obchodní ředitel společnosti SUDOP Praha a.s. Projektová a..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další >
NAŠI PARTNEŘI Další partneři