Tichá kuchyně... vždyť je to tak prosté

I tato otázka má jednoduché řešení, které je založené na kombinaci bezmotorového kuchyňského odsavače par a střešního ventilátoru. Střešní ventilátor VILPE® plně přebírá funkci tradičního kuchyňského odsavače par s vestavěným motorovým pohonem. Co se účinnosti týče, systém VILPE® v této kombinací zcela sníží hladinu hluku, která je spojena s provozem kteréhokoliv tradičního odsavače par. Proto získal zaslouženou pověst VILPE® TICHÁ KUCHYNĚ.

Každý ventilátor vyráběný společností VILPE® vyniká svou lehkoukonstrukcí (vnější části jsou vyrobeny z vysoce kvalitního polypropylenu), odolností proti mechanickému poškození a nepříznivým meteorologickým podmínkám. Výrobky VILPE® prokázaly svou spolehlivost v rozličných klimatických podmínkách od Antarktidy po tropy. V nabídce jsou produkty v šesti nejoblíbenějších a nejpoužívanějších barvách. Výrobky jsou navrženy nejen s ohledem na maximální funkčnost, ale i elegantně tak, aby ladily se střechou samotnou a dalšími střešními doplňky. Životnost ventilátorů VILPE® se odhaduje na 15 až 20 let, přičemž zřídka kdy dochází k jejich selhání právě před koncem životnosti.

Při instalaci systému VILPE® TICHÁ KUCHYNĚ je třeba mít na vědomí, že je zapotřebí dvou odvětrávacích vedení - jeden pro běžné větrání místnosti (rekuperace), druhý pro zapojení kuchyňského odsavače par. Pokud uvažujete o renovaci kuchyně a při této příležitosti plánujete vyměnit i kuchyňský odsavač par, je nejlepším řešením použití externího ventilátoru (kombinace kuchyňského bezmotorového odsavače par a střešního ventilátoru). Pokud již máte kuchyňský odsavač par s vestavěným motorem, pak jej můžete odpojit (odstranit), a nainstalovat odpovídající střešní ventilátor VILPE® s vhodnými průchodovými prvky pro Vaši střešní krytinu. Navíc by měl být, za účelem správného nastavení ventilátoru, nainstalován i tyristorový regulátor.

VÝBĚR STŘEŠNÍHO VENTILÁTORU KOMBINOVATELNÉHO S KUCHYŇSKÝM ODSAVAČEM PAR

Proud vzduchu potřebný pro ventilační potrubí kuchyňského odsavače par závisí na velikosti vařiče, výšce umístění odsavače par i na mnoha dalších faktorech. Předpokládá se, že jeden běžný metr ventilačního potrubí se rovná 5 Pa ztráty z komprese, plus 30 Pa ztráty pro odsavač kuchyňských par.
Níže uvedené údaje v tabulce platí pro 70 % výkonu ventilátoru, což je optimální.

Jsou-li požadavky uvedené v litr / sekunda, potom by měla být hodnota dělena 3,6 (540 m3/h = 150 l/s). V tabulce jsou uvedeny pouze přibližné údaje.

www.vilpe.cz