Správa železnic získá finanční prostředky na opravu nejstrmější trati v Česku, která spojuje Tanvald s Kořenovem. Stavba bude financována z přeshraničního programu INTERREG Česko – Polsko 2021–2027. Cílem projektu je obnovit turisticky významnou železniční trať, a to ve..

5.12.2023 / Finance

Většina krajů České republiky stále přijímá žádosti o Kotlíkovou dotaci, výjimkou je ...

...pouze kraj Královéhradecký. Na pomoc nízkopříjmovým domácnostem při získávání ekologického zdroje vytápění byla v rámci programu..

24.9.2023 / Finance, Výplně otvorů

Blíží se topná sezona. Jsou na ni vaše okna připravena?

Denní teploty jsou možná stále nadprůměrné, ale tím se nenechte zmást. Topná sezona oficiálně začíná v září a chladnější dny se..

16.8.2023 / Finance

Téměř polovina krajů České republiky příjem žádostí o Kotlíkovou dotaci teprve odstartuje

Letošní léto je ve znamení kotlíkových dotací, téměř polovina krajů je ale teprve spustí. Příjem žádostí čeká Vysočinu,..

14.7.2023 / Finance

V mnoha krajích se blíží termín k podání žádosti o Kotlíkovou dotaci

Letošní léto je ve znamení Kotlíkových dotací. Jednotlivé kraje a hlavní město Praha postupně spouští příjem žádostí. Cílem..

27.3.2023 / Finance, Materiály, Střechy

Stát proplatí až polovinu nákladů na zateplení střechy. Jak ale vybrat vhodný materiál?

Zateplení střechy se nevyplatí podceňovat, může zabránit úniku 15 procent tepla z domácnosti. Nyní je navíc možné na zateplení střechy..

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny podpořil transformaci tepláren

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny v červnu doporučil dolní komoře Parlamentu České republiky schválit pozměňovací návrh poslance..

Staneme se v oblasti energetické bezpečnosti rukojmími Ruska a Číny?

Koncepce energetické politiky ČR se dlouhodobě opírá o energetický mix, v němž významnou roli sehrává výroba elektřiny prostřednictvím..

16.12.2020 / Projektanti, Finance, Materiály

Stavíte cihlový dům? Získejte až 450 tisíc nazpět!

Rozhodnutí stavět je prvním krokem z mnoha, které je potřeba učinit. Investor se standardně musí připravit na zdlouhavou proceduru a obalit..

8.11.2020 / Finance, Materiály

e4 dům může být levnější až o 450 000 Kč díky dotaci, se kterou vám pomůže Wienerberger

Společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, nabízí zájemcům o výstavbu e4 domu pomoc..

18.10.2019 / Finance, Instalace

Společnost AŽD pomůže městům a obcím s vyřízením dotací na veřejné osvětlení

Dalších 120 milionů korun dostanou města a obce na rekonstrukce veřejného osvětlení. A to díky programům Ministerstva životního..

13.1.2011 / Finance, Developeři

Zahraniční investoři požadují zelené budovy

Investoři do realit stále častěji slyší na nálepku zelené budovy. Opatřování různých certifikátů ekologicky šetrných staveb pro..

17.8.2010 / Finance

Fond bydlení zastavil přijímání žádostí o dotace na opravy domů

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) pozastavil přijímání žádostí o úrokové dotace na opravy bytových domů z programu Nový panel. Letos..

4.8.2010 / Finance

Jak žádat o podporu z programu Zelená úsporám

Následující řádky obsahují kompletní návod, jak žádat o podporu z programu Zelená úsporám. Je určen především těm z vás, kteří..

19.7.2010 / Finance

ČSOB a Poštovní spořitelna podpořily 45 projektů

V rámci tzv. malých komunitních grantů rozdělily ČSOB a Poštovní spořitelna v tomto roce celkem 2 miliony korun. Ze všech přihlášených..

1
NAŠI PARTNEŘI Další partneři