Nové logistické centrum nabízí dostatek prostoru pro lepší plnění individuálních požadavků zákazníků a umožňuje v krátkém čase velmi flexibilně vyřizovat velké objednávky. „S novým logistickým konceptem v Polsku jsme schopni přizpůsobit nabídky a procesy konkrétním potřebám zákazníků nejen z oblasti strojírenství, ale i z jiných oborů,“ říká CTO Boris Katic, který je zodpovědný také za logistiku. „Vidíme rychle rostoucí poptávku po produktech a službách potřebných pro velké stavební a infrastrukturní projekty. Nová koncepce logistiky tyto skutečnosti zohledňuje zlepšením dostupnosti produktů díky zvýšené skladovací kapacitě.“

Vynikající dopravní infrastruktura

Lokalita pro umístění logistického centra ve Vratislavi nebyla zvolena náhodou. V této oblasti hned vedle polské pobočky LAPP je několik dalších velkých logistických center různých společností, takže dopravní obslužnost a celková infrastruktura je velmi dobrá. To umožňuje LAPPu nabídnout celou škálu logistických služeb - bez ohledu na to, zda je zboží odesíláno do Číny nebo zákazníkům v Evropě.

Růst uvolněním stávajících kapacit

Nové logistické centrum v Polsku uvolní prostor v dosavadních německých skladech přesunutím produktů na velkých bubnech a kolegům tak umožní zaměřit se na jejich speciální segmenty a také optimalizovat nabídky pro své zákazníky. „Mám radost, že stavba byla dokončena tak rychle a že můžeme uvést logistické centrum do provozu ve finančním roce 2019/2020“, říká generální ředitel Matthias Lapp. „Kromě výhod pro naše zákazníky to také otevře příležitosti pro růst na trzích s velkým potenciálem.“ Již na začátku listopadu, jen dva týdny po otevření, byl zahájen plný provoz logistického centra v několika směnách.