České vinylové podlahové krytiny Fatra Thermofix a Imperio integrují všechny náročné požadavky do jediného celku a navíc navozují přirozený dojem skutečného dřeva a kamene. Vzájemným kombinováním jednotlivých vzorů a jejich odstínu je možné sestavit koncepčně velmi zajímavá a vizuálně harmonická řešení interiérů.

Technologie výroby
Thermofix i Imperio jsou speciální heterogenní vinylové podlahoviny, vyráběné společností Fatra, a.s. K charakteristickým konstrukčním prvkům patří složení vlastní krytiny z několika vrstev. Rozdíl mezi nimi tkví v tom, že Thermofix je, na rozdíl od Imperia, vyztužen skelným rounem. Obě krytiny se vyznačují vysokou rozměrovou stálostí.

Využití vinylových podlah
Širokou variabilitu Thermofixu i Imperia ilustruje různorodost interiérů, kde lze tyto krytiny využít. Jedná se například o prodejní centra, vstupní haly, chodby, kanceláře, hotely, restaurace atd.

Pro své špičkové materiálové vlastnosti je především Imperio vhodné i do domácností. Nespornou výhodou obou podlahovin je také jejich velmi snadná údržba a odolnost (zejména díky polyuretanové vrstvě na povrchu krytiny).
Za ocenění u obou podlahových krytin stojí mimo jiné také odolnost k vlhkému prostředí, odolnost při poškrábání a oděru, velmi nízká úroveň hluku, vhodnost pro podlahové vytápění či zdravotní nezávadnost. Podlahy jsou testovány na odolnost vůči bakteriím a usnadňují tak život i rodinám s alergiky.

Dokonalá imitace dřeva a kamene
V současnosti jsou v nabídce podlahovin Thermofix dvě kolekce imitující dřevo (Elegance / Rustikal) a jedna imitující kámen (Stone). Co se týká Imperia, je v nabídce 12 dekorů přírodního vzhledu, taktéž imitujícího dřevo.

Thermofix i Imperio znamenají výrazné usnadnění návrhu projektu interiérů v mnoha směrech.

Technické specifikace
Podlahová krytina Thermofix je formátována do rozměrů 900 mm x 150 mm (imitace dřevo) a 300 mm x 300 mm nebo 450 mm x 450 mm (imitace kamene). Celková tloušťka dílců je 2,5 mm, z toho tloušťka nášlapné vrstvy je 0,8 mm nebo 2,0 mm a z toho tloušťka nášlapné vrstvy je 0,4 mm.

Podlahovina Imperio je vyráběna v rozměrech 1200 mm x 180 mm. Celková tloušťka dílců činí 2,0 mm, z toho nášlapná vrstva je 0,3 mm.

Kompletní nabídku podlahových krytin, včetně inspirace při zařizování interiérů, naleznete na stránkách www.fatrafloor.cz nebo na www. showroom.fatrafloor.cz