...zároveň. Zvyšování cen elektrické energie je bohužel dlouhodobým trendem. Důvodů je hned několik. Prvním z nich je stoupající poptávka průmyslových odvětví, dalšími pak nařízení EU o nízkoemisních budovách, rostoucí nároky domácností a také přechod..

24.2.2024 / Instalace

Vytápění a fotovoltaiku bych s firmou Gienger realizoval klidně znovu

Říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny a Tvstav.cz pan Přemysl, majitel rodinného domu na Zlínsku. Náklady na provoz rodinných..

Buďte v zisku. Využívejte řízení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla umělou ...

...inteligencí! Pokud jste se rozhodli pořídit fotovoltaickou elektrárnu, nejvýhodnější je její pořízení a provoz kombinovat i s..

21.10.2023 / Instalace

Česká jednička v OZE expanduje do západní Evropy díky umělé inteligenci

Schlieger, česká jednička v segmentu OZE s více než 15 000 realizacemi, zahájila expanzi do západní Evropy – konkrétně na německý a..

21.8.2023 / Instalace

Za sluncem se otočí desítky nádraží, Správa železnic ušetří přes 1200 MWh ročně

Instalace fotovoltaických elektráren v prostředí české železnice pokračuje. Po pilotním projektu v Děčíně osadí Správa železnic..

Nové technologie i tipy na dotace přinese FOR ARCH: Šetříte na úsporné vytápění, ...

... fotovoltaiku či zateplení? Přijďte se inspirovat. Stavební veletrh FOR ARCH, který se koná ve dnech 19. až 23. září, nabídne..

1.6.2023 / Instalace

Fotovoltaiku můžete instalovat i na starší dům

Popularita fotovoltaických elektráren neustále stoupá a řada majitelů domů se zajímá o možnost instalace na starší nemovitosti. FVE lze..

28.5.2023 / Instalace

SCHLIEGER poradí nízkopříjmovým domácnostem s úsporami NZÚ Light

Dotační program NZÚ Light, který je určen pro nízkopříjmové skupiny obyvatelstva, nově umožňuje získat finanční prostředky na..

Reflex se v budoucnu zaměří na udržitelnost, komfort a energetickou účinnost,

napověděla expozice firmy na veletrhu ISH 2023. Společnost Reflex Winkelmann, technologický specialista na vysoce kvalitní systémy vytápění..

2.3.2023 / Instalace

Násobné zdražení plynu a elektřiny ho přiměly k instalaci fotovoltaické elektrárny

Závod domácností o dosažení co největších energetických úspor je v plném proudu. Důvodem je až trojnásobné zdražení cen plynu..

20.1.2023 / Instalace

„Násobné zdražení plynu a elektřiny ho přiměly k instalaci fotovoltaické elektrárny“

Závod domácností o dosažení co největších energetických úspor je v plném proudu. Důvodem je až trojnásobné zdražení cen plynu a..

Střecha jako zdroj energie – to je hlavní téma únorových veletrhů Střechy Praha a ...

... Solar Praha 2023. 24. ročník veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 9.–11. 2. 2023 na výstavišti v Praze Letňanech, opět..

30.11.2022 / Instalace

Fotovoltaika, tepelná čerpadla, ...

Co je opravdová energetická krize? Když dodavatelé energií oznámí domácnostem a firmám, že jim vzrostou měsíční platby za energie..

23.2.2022 / Instalace

Wienerberger vstupuje na solární trh s inovativním řešením střešními moduly

Společnost Wienerberger, výrobce pálených cihel Porotherm a střešních tašek Tondach reaguje na zvyšující se poptávku trhu po..

Reflex Solutions Pro - rychlá a snadná cesta ke kompletnímu řešení projektu

Nová generace návrhového softwaru je připravena. Tento pokrokový projekční software projektantům a konstruktérům velmi usnadní..

NAŠI PARTNEŘI Další partneři