„Právě díky spojení s firmou Wavin, jejíž historie sahá až do roku 1955, došlo k výrazné expanzi společnosti Ekoplastik, která se přejmenovala na Wavin Ekoplastik. V sídle firmy v Kostelci nad Labem byl zahájen vývoj
a následně i výroba trubek a tvarovek z polypropylenu nové generace, PP-RCT, které se velmi rychle ujaly na českém i zahraničním trhu,
“ popisuje Krzysztof Bocek, ředitel společnosti.
Dalším významným milníkem historie firmy byl rok 2012, kdy se firma stala součástí mezinárodní skupiny Mexichem. V roce 2019 skupina změnila název na Orbia, ke stejnému datu se pak firma přejmenovala na Wavin Czechia.

Ruku v ruce s inovacemi a výrobou z moderních materiálů rostla i potřeba snižování dopadu na životní prostřední a důraz na zvyšování recyklace. Firma si proto v roce 2008 stanovila cíle v oblasti ochrany životního prostředí a používání moderních ekologicky šetrných pracovních postupů, které ukotvila v kodexu Zodpovědného jednání firmy.

K významným počinům firmy z posledního desetiletí, patří zejména vývoj a výroba inovativního plastového potrubí, které je vyztuženo čedičovým vláknem a na trh bylo uvedeno pod názvem Fiber Basalt Plus. Unikátní materiálové složení umožňuje využití menších průměrů trubek při zachování stejného průtoku a zajišťuje vyšší bezpečnost provozu. K dalším inovativním produktům patří i celoplastové potrubí EVO z polypropylenu nové generace PP-RCT.

Kromě zmíněných inovací lze v nabídce společnosti najít prvotřídní systémy pro rozvody vody a vytápění, kde poslední novinkou jsou tvarovky s akustickým signálem netěsnosti označované jako K5 a M5, dále kanalizační šachty TEGRA, kanalizační potrubí X-Stream či KG, osvědčený systém pro odvodnění plochých střech QuickStream, systém pro hospodaření s dešťovou vodou zahrnující mimo jiné zasakovací a akumulační boxy AquaCell, AquaCell Lite a Q-Bic či dokonale odhlučněný systém vnitřní kanalizace Wavin AS+.

V posledních letech se kromě inženýrských sítí a rozvodů vody, topení a kanalizace intenzivně věnujeme i problematice hospodaření s dešťovou vodou. S pomocí našich produktů a komplexních řešení se snažíme přispět k boji s následky klimatických změn a rostoucí urbanizace, tedy suchem, záplavami a nedostatkem podzemních vod,“ říká Krzysztof Bocek. Kromě samotného vývoje a výroby firma poskytuje i prémiovou péči o zákazníky, vzdělávací aktivity pro instalatéry, montéry i projektanty a osvětovou činnost pro veřejnost. Velmi významné je i oddělení věnující se projekčnímu softwaru, díky němuž jsou všem projektantům k dispozici bezplatné knihovny produktů Wavin.

I do budoucna chceme platit za respektovaného, důvěryhodného a stabilního lídra na trhu plastových potrubních systémů. Chceme pracovat na dalším zlepšování kvality našich produktů a poskytovaných služeb a na růstu spokojenosti našich zákazníků i zaměstnanců. Naším cílem je také dosažení nejméně 20% podílu obratu v nových produktech, zákazníci se tedy mohou těšit na další zajímavé inovace a novinky,“ řekl na závěr Krzysztof Bocek.