Nová řada začíná motory pro nejběžnější použití. PRO.TECline s průměrem 45 mm je vhodný pro většinu rolet a screenů s točivým momentem 10 Nm a 20 Nm. Se SLIM.TECline nabízí GEIGER také trubkový motor pro menší realizace s průměrem 35 mm a točivým momentem 6 nebo 10 Nm. Motory lze ovládat mechanicky. Připravují se další modely s elektronickými a rádiem řízenými koncovými spínači.

„Vyslyšeli jsme požadavek odvětví na spolehlivý, tichý, nákladově a energeticky efektivní pohon. S novou TECline nyní nabízíme specializovaným společnostem a výrobcům motorů vhodné řešení s širokou možností využití,“ vysvětluje Thomas Franke, obchodní a marketingový manažer Gerhard Geiger GmbH & Co. KG. Pohony TECline jsou kompatibilní s osvědčenými systémovými komponenty GEIGER, jako jsou ložiska, adaptéry atd. a umožňují bezpečnou a rychlou instalaci.

„Optimální souhra výzkumu a vývoje inovativních výrobních procesů a řízení kvality jsou základními kameny našeho úspěchu,“ řekl Franke. TECline je vyráběn pomocí speciálně navržených systémů a procesů, které jsou identické v německém sídle i v nové dceřiné společnosti ­GEIGER ­International v Asii. Audity a 100% závěrečná kontrola výrobků v Německu zajišťují vysoké standardy kvality a záruku značky GEIGER zákazníkům.

GEIGER je známý po celém světě jako partner zvláště tichých a odolných pohonů v oblasti zastínění, které se využívají pro zajištění soukromí nebo jako ochrana před sluncem.

„Smart Home je pro GEIGER samozřejmě důležitým tématem,“ vysvětluje Franke. Budeme pokračovat v rozvoji této oblasti a budeme otevřeni dalším partnerstvím. Ale jako specialisté na pohon chceme také nabídnout řešení, která nepotřebují inteligentní domácí systém. Na odloženém Fensterbau Frontale v Norimberku, jehož nové datum dosud nebylo stanoveno, představí GEIGER společně se SOLIDline nové motory PRO.TECline, SLIM.TECline,
­RESCUEline a další motory, mechanické pohony a systémové komponenty pod heslem „Modern Art by GEIGER“.

GEIGER je známý po celém světě jako partner zvláště tichých a odolných pohonů v oblasti zastínění, které se využívají pro zajištění soukromí nebo jako ochrana před sluncem. Společnost s více než 250 zaměstnanci byla založena v Bietigheim-Bissingen (Německo) a v roce 1952 vyrobila první žaluziovou převodovku. Vyvíjí a vyrábí řešení, která zlepšují život se sluncem – zejména pohodlí, energetickou účinnost a bezpečnost. Portfolio zahrnuje inovativní systémy s rádiem řízeným pohonem pro Smart Home a také elektrické a mechanické pohony pro vnější žaluzie, rolety, screeny, markýzy, pergoly a slunečníky. S více než 50 miliony pohonných systémů dodávaných do přibližně 70 zemí a přibližně 50% podílem na exportu je Gerhard Geiger GmbH & Co. KG skutečným globálním hráčem na trhu stínicí techniky.