Kouzlo je ukryté v řízené pravidelné výměně vzduchu. Komfortní systém větrání s rekuperací tepla umožňuje interiér nepřetržitě zásobovat čerstvým a čistým vzduchem. Rekuperace, neboli zpětné získávání tepla, zase zajišťuje významnou úsporu nákladů na topení: odváděný teplý vzduch z interiéru odevzdá přiváděnému čerstvému vzduchu významný podíl své teploty. Dalším významným bonusem tohoto systému je schopnost zbavit interiér přebytečného vydýchaného CO2 a výrazným způsobem zlepšit vnitřní klima budovy či bytu. Komfortní větrání s rekuperací také pomocí jemných filtrů zajistí, že přiváděný vzduch je čistý, zbavený prachu a pylových částic – což ocení nejen obyvatelé velkých měst či aglomerací se silně znečištěným ovzduším – ať už způsobeným průmyslovou výrobou či, nejčastěji, automobilovou dopravou. Výsledkem je zdravější prostředí, které umožňuje lepší a kvalitnější odpočinek i významně lepší podmínky pro práci či studium.

Švýcarská společnost Zehnder se problematice zdravého klima v budovách dlouhodobě věnuje. K tradiční technologické švýcarské kvalitě přidává důraz na dokonalou funkčnost, spolehlivost, tichý chod, snadnou obsluhu stejně jako jednoduchou instalaci.  Desítky let zkušeností s vývojem a výrobou podtrhuje možnost prodloužené 5-leté záruky (www.zehnder.cz/plus_zaruka_5) – a to bez navýšení ceny.


Rekonstruovaný byt s rozlohou 80 m2: venkovní vzduch, přiváděný vzduch, odváděný vzduch, odvětrávaný vzduch

 

Příklad č. 4: Rekonstrukce bytu

Typ objektu: byt 80 m2, rekonstrukce

Větrací jednotka: Zehnder ComfoAir 180

Umístění jednotky: v kuchyňské lince (popř. ve skříňce v chodbě nebo koupelně)

Rozvody vzduchu: kulaté větrací trubky Zehnder ComfoTube 75 v kombinaci s patentovanými plochými trubkami Zehnder ComfoTube flat 51

 

Popis návrhu

Doporučený kompaktní větrací systém Zehnder se hodí pro rekonstrukci bytů bez náročných stavebních úprav (stejně jako pro novostavby). Větrací jednotka se díky svým malým rozměrům pohodlně vejde do standardní kuchyňské linky nebo menšího stěnového výklenku. Také rozvody vzduchu jsou vedeny co nejúsporněji. V kuchyni je potrubí jednoduše vedeno nad kuchyňskou linkou, v chodbě je instalováno v nízkém stropním podhledu. Renoventily Zehnder lze jednoduše umístit do stěny nad dveře, takže není nutné vést rozvody nad jednotlivými místnostmi. Celý systém je snadno přístupný. Zajistí komfortní, zdravé a energeticky úsporné vnitřní klima bez vlhkosti a plísní.

Komfortní větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180

 

Skladné srdce systému

Komfortní větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 je velmi výkonná navzdory svým malým rozměrům (š 56 x v 68 x h 30 cm). Pohodlně se vejde do kuchyňské skříňky nebo šatní skříně. Díky inovativně tvarovaným komponentům pro rozvod vzduchu ComfoPipe Plus umožňuje vysoce variabilní připojení. Doporučenou variantou je verze větrací jednotky s entalpickým výměníkem, který omezuje vysušování vzduchu v zimním období a zabraňuje vzniku kondenzátu.

 

Větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180

Větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 s účinností rekuperace až 95% je určena k použití v obytných objektech, především v bytech. Spojuje vysoký komfort, jednoduchou obsluhu, vysokou účinnost a flexibilní integraci do budovy. Je vybavena výkonnými ventilátory s maximálním průtokem vzduchu 180 m³/h při tlakové rezervě 170 Pa. Výraznou předností je tichý chod, uživatele bytu  neruší.

Renoventil pro přiváděný vzduch

 

Instalace přímo do stěny nebo do stropu

Renoventily pro přiváděný a odváděný vzduch se instalují s malým odstupem od stropu a stěny, stačí jen malé snížení podhledu v chodbě. Prostupy do místností jsou řešeny jádrovým vrtáním. Přívod vzduchu (kulatý ventil) i odvod vzduchu (hranatý ventil) bez pocitu průvanu – výhodou je, že se nevytváří žádné znečištění kolem ventilu.

Vlastní rozvody jsou pak řešeny pomocí osvědčených a patentovaných systémů Zehnder. Kulaté trubky Zehnder ComfoTube 90(75) – i z důvodu ceny – využíváme kde to prostorové možnosti dovolí. V nízkých stropních podhledech nebo v podlaze ve vrstvě izolace lze využít patentované ploché trubky Zehnder ComfoTube flat 51. Všechny varianty trubek lze díky spojovacím prvkům jednoduše kombinovat.

Tradiční vychytávkou, kterou najdeme u všech systémů Zehnder je izolované potrubí pro přívod venkovního vzduchu do jednotky ComfoPipe Plus. Je vyrobené z EPP s vysokou tepelnou izolací a hladkým povrchem, zabraňuje vzniku kondenzátu a usazování nečistot. Instalace je snadná a rychlá.

 

Jedna mřížka na fasádě

Zásahy do fasády jsou u bytových domů vždy problematické – zejména kvůli nutnému souhlasu společenství vlastníků či bytového družstva. Kombinovaná venkovní mřížka od firmy Zehnder všechny zásahy do fasády minimalizuje: slouží pro přívod venkovního i odvod odvětrávaného vzduchu. Díky promyšlené konstrukci je zpětné nasátí odvětrávaného vzduchu do objektu téměř vyloučeno. Mřížka je vyrobena z nerezové oceli a má kapacitu do 200 m3/h.

 

V případě jakýchkoliv dotazů k návrhu větrání nebo žádosti o individuální návrh konceptu komfortního větrání jsme Vám rádi k dispozici:

M +420 735 174 074, T +420 383 136 222, info@zehnder.cz