Tým PETRONAS De Rooy IVECO se bude muset popasovat s extrémním závodním terénem na palubě čtyř vozidel IVECO Powerstar. IVECO se stane oficiálním dodavatelem týmu PETRONAS De Rooy IVECO už podeváté v řadě a bude pro něj zajišťovat vozidla, motory i náhradní díly. Týmový lídr Gerard De Rooy usedne za volant vozidla IVECO Powerstar s pevnou nápravou, které ho dovezlo k vítězství v závodu Africa Eco Race 2018. Jeho vozidlo a další tři týmová vozidla Powerstar jsou poháněna motory IVECO Cursor 13 o výkonu až 1 000 koní, které pro ně speciálně vyvinula divize powertrain FPT Industrial – CNH Industrial.

41. ročník Dakarské Rallye 2019, který je zároveň 11. ročníkem odehrávajícím se v Jižní Americe, se celý pojede na území Peru po novém okruhu, který začíná i končí v hlavním městě Limě. Účastníci rallye se budou muset poprat s 10 náročnými etapami o celkové délce 5 000 km. Asi 70 % závodu se odehraje na písku, což bude hrát rozhodující roli a pro jezdce to bude mimořádně obtížné.

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, řekl: „Těšíme se, až podrobíme naše vozidla zkoušce v tom nejnáročnějším rallye závodu na světě a znovu dokážeme, že pověst mimořádné kvality a spolehlivosti terénních vozidel IVECO je zasloužená. Federico Villagra se vůbec poprvé stane lídrem spolu s naším šampiónem Gerardem De Rooyem a v tomto tandemu povedou posádku čtyř vozidel. Náš tým je letos mimořádně silný: máme dva prvotřídní piloty, kteří mají konzistentní výsledky na vrcholové úrovni, a doplňují je dva velmi zkušení jezdci, Ton van Genugten a Maurik van den Heuvel. Rád bych jim za nás poděkoval za projevené odhodlání a vyjádřil důvěru v to, že z nadcházejícího závodu zvládnou domů přivézt další vynikající úspěchy.“  

Gerard De Rooy, vítěz Dakarské Rallye z let 2012 a 2016, bude chtít zopakovat své vítězství za volantem vozidla IVECO Powerstar Evo 3 č. 503 a spolujezdce mu bude dělat Moi Torrallardona. V kabině vozu bude přítomen také mechanik Darek Rodewald, který se bude starat o technickou podporu v průběhu celého závodu.

Federico Villagra bude cílit na pódiové umístění za volantem druhého vedoucího vozidla IVECO Powerstar Evo 3 č. 505 spolu s kopilotem Ricardem Torlaschim a mechanikem Adrianem Yacopinim.

Anton van Genugten, vítěz čtyř etap a nejúspěšnější jezdec Dakaru 2018, usedne za volant třetího vozidla Powerstar Evo 2 (č. 509), spolujezdce mu bude dělat Bernardus Der Kinderen a mechanika Peter Willemsen.

Maurik van den Heuvel, nováček v týmu PETRONAS De Rooy IVECO, který se v předchozích závodech pravidelně umisťoval v nejlepší 10, bude řídit čtvrté vozidlo Powerstar Evo 2 (č. 513) jako rychlá podpora v závodu spolu s navigátorem Peterem Kuijpersem a mechanikem Martijnem van Rooijem.


SPOLUSPONZOR TÝMU PETRONAS DE ROOY IVECO
PETRONAS Lubricants International se už poosmé v řadě stane hlavním sponzorem a technickým partnerem, který dodává maziva vyvíjená ve spolupráci se společností IVECO a doporučovaná pro řadu lehkých a těžkotonážních vozidel, všechny funkční kapaliny, například oleje do převodovky značky PETRONAS TUTELA a další produkty pro rallye nákladní vozidla během závodu. Kompletní tým bude používat prémiový motorový olej PETRONAS Urania s obsahem vyspělých aditiv, speciálně navržených pro celkovou ochranu a spolehlivost motoru, zvýšenou účinnost a výkon.