Jedná se o venkovní nekrytou stavbu, která musí vydržet mnoho let. To byl důvod, proč byly k jejímu provedení vybrány prvotřídní stavební materiály – ostře pálené lícové cihly a dlažba. Oba tyto materiály vyrábí firma Vandersanden - závod Oberlausitz. Výrobky vznikají na moderních zařízeních, která umožňují produkci minimálně nasákavých a naprosto mrazuvzdorných produktů.

Cihly jsou ve formátu 240×115×71 mm s voštinovým děrováním, a jsou pohledové ze tří stran. Pro zřízení laviček i ohrazení cestiček byly použity i cihly zaoblené v plném provedení. Tyto cihly jsou vhodné jak k obkladům fasád, tak i ke stavbám venkovním, jako jsou zahradní zídky, venkovní krby, lavice a lavičky s předpokládanou dlouhodobou životností. Ke zhotovení těchto staveb je nutno dodržet správnou technologii zdění a také musí být použita správná zdicí a spárovací malta. Až do vyzrání se zdivo chrání před deštěm a prudkým slunečním svitem, aby vyspárované zdivo získalo potřebnou pevnost a trvanlivost. Při správném postupu těchto prací nedochází k nežádoucí tvorbě výkvětů.


Příjemným doplňkem cihlových staveb je i cihlová dlažba v podobném barevném provedení. Tato dlažba odolává povětrnostním vlivům a lze ji použít jako zde na pochozí cesty, ale i na pojezdové komunikace pro lehčí nákladní automobily.
Zde byla použita dlažba ze stejného závodu jako jsou cihly – Vandersanden–Oberlausitz, ve formátu 240×118×52 mm. Za pozornost stojí zajímavá tzv. loktová vazba dlažby, kdy krajní dlaždice jsou do požadovaného tvaru nařezány pilou s diamantovým kotoučem. Nasákavost těchto dlaždic je opět minimální a pro jejich správné položení je třeba dodržet správný postup, především důkladné zhotovení a zhutnění podkladu a správné vyspárování jemnou drtí.

Díky dobrému nápadu architekta Miroslava Pavljuka z České Lípy a bezchybnému řemeslnému zpracování je veřejnost s touto stavbou spokojena. Nám již nezbývá než dodat, že výhradním dodavatelem materiálů na tuto stavbu, ať již se jedná o lícové cihly, cihlovou dlažbu, malty nebo spárovací hmoty, byla společnost Lipea z České Lípy.