Ten k výstavbě nemovitosti říká: „Naše rodinné vazby se úzce pojí s regionem Jižních Čech, kde část našich příbuzných stále žije. Nicméně já pracuji v Praze a časté dojíždění pro mě i rodinu bylo stále náročnější. Rozhodli jsme se proto, že si postavíme dům tzv. „na půl cesty mezi Prahou a Jižními Čechami v pěkné přírodě. Náhoda tomu nahrála, když se náš švagr rozhodl stavět dům na Benešovsku nedaleko Prahy. Pozemek vedle něj byl volný a tak jsme jej koupili a začali plánovat výstavbu našeho domu v těsném sousedství s tím jeho, s úsměvem vysvětluje robustní majitel. Dnes dům stojí a působí skutečně velice příjemným dojmem. Pana majitele se dále ptáme, kdo mu pomáhal s návrhem domu. Ten k našemu překvapení říká: „Podobu našeho domu jsme si vysnili a navrhli sami. Vždy se nám líbilo bezbariérové bydlení na jedné úrovni bez zbytečných schodů, překážek a s využitím přírodních materiálů. Rozhodli jsme se proto pro stavbu zděného domu typu bungalov o půdorysném tvaru písmene L. Fasádu jsme chtěli ze světlých cihelných pásků doplněnou hráškově zelenými dřevěnými okny. Tato kombinace barev ve fasádě v reálu dokonce předčila naše původní očekávání, dodává stavitel domu.


Vyzvídáme, kdo jim elegantní fasádu z cihlových pásků pomohl realizovat. K tomu pan majitel říká: „Barvu lícových pásků jsme skutečně vybírali dlouho. Nakonec se nám zalíbil pásek s obchodním názvem R 764 Vascu argo rotado z nabídky společnosti Lipea v České Lípě. Ta nám pomohla nejen se zajištěním vlastního materiálu, ale i lepících tmelů a realizační firmy. Jednoho dne tak přijeli čtyři sehraní pánové z Moravy. První z nich pásky chystal, druhý je řezal, třetí míchal lepidlo a poslední  je lepil na připravený vyrovnaný podklad fasády domu. Vše šlo jako na drátkách. A výsledek? Ten z našeho pohledu dopadl výborně!,“ nešetří chválou na zkušené obkladače šťastný majitel domu.


Dům nyní obývá čtyřčlenná rodina. Každý má v domě svůj prostor a potřebný klid. Na závěr se pana domácího ptáme, zdali by něco udělali jinak. Ten však ihned kroutí hlavou a zároveň poznamenává:  „Určitě ne. S domem, jeho vzhledem i dispozicí jsme naprosto spokojeni. Je to originál a je prostě náš,“  zakončuje naše setkání s přesvědčivým úsměvem majitel hezkého bungalovu na Benešovsku. Dům je skutečně krásný a fantasticky respektuje okolní přírodní rámec. Konec konců, posuďte sami.

Nám již nezbývá nic jiného, než říci: „Díky, že jste nás pozvali dál“.