10x výkonnější technologie čištění vzduchu než předcházející generace Nanoe.
Díky vyšší výkonnosti je vhodná nejen pro domácnosti, ale i komerční využití.
Na českém trhu k dispozici od 1. kvartálu 2018.

Nedávný výzkum Světové zdravotnické organizace zjistil, že tabákový kouř, prach a výpary patří mezi nejvýznamnější rizikové faktory respiračních onemocnění, včetně chronické obstrukční plicní nemoci*. Technologie Nanoe X je v současné době k dispozici v nových podlahových a MU2 / PU2 90x90 jednotkách R32, které jsou kompatibilní s VRF, PACi a GHP systémy.
Nová technologie Nanoe X dokáže kontrolovat v ovzduší výskyt alergenů, bakterií a virů nejen v domácnostech, ale také v komerčních prostředích, kde představuje Nanoe cenově výhodný způsob zlepšení čistoty vzduchu tím, že brání přenosu patogenů.
V zařízeních typů hotelů či restaurací jsou častou příčinou nespokojenosti hostů i zaměstnanců nepříjemné pachy způsobené čisticími prostředky, cigaretovým kouřem a provozem kuchyně. Kvalitu ovzduší mohou ovlivnit také plísně uvnitř potrubí nebo za stěnami. Technologie Nanoe X dokáže tyto problémy zvládnout snížením množství pachů a škodlivých forem patogenů v ovzduší a vytvořit příjemné prostředí.

Princip fungování technologie Nanoe X


Jak technologie Nanoe X funguje?
Technologie Panasonic Nanoe X je desetkrát výkonnější než její předchůdkyně Nanoe tím, že vytváří OH radikál v objemu 4,8 miliardy za sekundu, čímž zvyšuje účinnost odstranění virů a bakterií, které se na něj vážou. Jaký je ale její princip fungování?
Klimatizační jednotka generuje elektrostatické atomizované vodní částice, které působí ve vnitřním filtru jednotky a do místnosti jsou vypouštěny z generátoru klimatizační jednotky. Částice Nanoe X pocházejí z kondenzované vlhkosti ve vzduchu, takže pro jejich generování není zapotřebí zdroj v podobě zásobníku vody nebo její přívod.
Tyto atomizované částice s velkým množstvím OH radikálů se navážou na pyl nebo vir a využijí chemickou reakci, při níž se ze škodlivého tělesa odstraní vodík. Dochází tak k reakci OH radikálů a vodíku obsaženém ve škodlivině, ze které vzejde neškodná H2O a škodlivina je následně zachycena filtrem klimatizační jednotky.


Zavádění Nanoe X na trh

Technologie je v současné době již k dispozici na českém trhu jako součást nových vnitřních kazetových jednotek MU2 / PU2 90x90 a bude postupně instalována do všech klimatizačních řešení Panasonic.

Pro další informace navštivte www.aircon.panasonic.eu.