Tři čtvrtiny stavebníků touží po krbu

Nedávná německá studie HKI Industrieverband přišla se zjištěním, že celé tři čtvrtiny stavebníků by si přálo ve svém domě krb nebo krbová kamna. Někdy však dostane přednost velká koupelna nebo rozměrná sedačka, která ukrojí takové procento obytné plochy, že již na krbová kamna nezbude místo.

Produkty Kingfire se hodí i do malých prostor

Společnost Schiedel, která letos slaví již 25 let na českém trhu, vyvinula monolitický komínový systém Kingfire se zabudovaným krbem speciálně pro ty, kteří bojují ve svém projektu o každý metr. Celý systém tak zabírá plochu cca 45x45 cm, což představuje zhruba polovinu než klasický komín, na který jsou napojena krbová kamna.

Působivá novinka Kingfire Grande S

V letošním roce byla na náš trh uvedena esteticky působivá novinka Kingfire Grande S. Tato novinka maximálně splňuje současné technické standardy. Zabudovaná krbová vložka je zcela nezávislá na vzduchu z interiéru. Vzduch potřebný ke spalování je přiváděn samostatnou šachtou vedenou komínem. Tento systém je tak plně kompatibilní s řízeným větráním, které je nezbytné zejména v nízkoenergetických domech. Třístranný krb plně nezávislý na přívodu vzduchu z interiéru je světovou novinkou a společnosti Schiedel se tak opět podařilo připsat si světové prvenství. Vysoká účinnost spalování a nízké emise jsou v případě produktu Grande S samozřejmostí.

Unikátem jsou do prostoru vedená prosklená dvířka, která nabízí pohled na plápolající oheň ze tří stran. Tato kamna vyniknou zejména v otevřených obytných kuchyních. Plášť krbových kamen je možné pořídit v elegantní černé kovové nebo keramické variantě.

 

Systém Kingfire a jeho výhody

Komínové systémy Kingfire jsou monolity, které se vyrábí na míru přímo v továrně a na stavbu jsou dovezeny vcelku. Instalace se provádí jeřábem. Odpadají tak možné konstrukční chyby, kterých je možné se dopustit, pokud stavebníci používají různě svépomocně postavené komíny. Minimalizace chyb, ušetřené centimetry a zjednodušený výběr dodavatele hraje pří výběru komínu velkou roli. Díky těmto nesporným výhodám je obliba výrobků z produktové řady Kingfire již několik let na vzestupu.