Modely nové generace si čeští zájemci budou moci poprvé prohlédnout 1. - 4. března na veletrhu Aquatherm (stánek 207, Hala 2). Jedná se o stánek firmy Klimavex CZ, která patří mezi dlouholeté partnery společnosti Panasonic.

Klíčové vlastnosti řady Aquarea Generace H:
- Energetická účinnosti A ++
- Odnímatelný dotykový panel
- Elegantní, moderní design
- Snadná instalace a údržba
- Široká škála možností zapojení a ovládání

Inteligentní ovládání a snadná instalace
Nejvýraznějším znakem nové řady Aquarea Generace H je snadno použitelný ovládací panel, který je vybaven 3,5palcovým dotykovým LCD panelem s vysokým rozlišením. Uživatelům je tak usnadněno ovládání systému i nastavení různých funkcí, včetně nových režimů, jako je například režim bazénu. Panel umožňuje uživatelům sledovat energetický vstup a výstup v průběhu dnů, týdnů a měsíců, a získají tak komplexní přehled o využívání energie a vzniklé úspoře.

Panel, který obsahuje snímač teploty, může být z vnitřní jednotky vyjmut a instalován na jiném místě v domě, aby sloužil jako dálkové ovládání systému i termostat. Jeho plochý, inovativní design zaručuje, že se stane nenápadnou součástí jakéhokoliv interiéru. Novým ovladačem lze také nastavit topení ve dvou různých zónách. K dispozici je 10 evropských jazyků včetně češtiny.

Vnitřní jednotka Generace H prošla výrazným redesignem po stránce atraktivity i uživatelské přívětivosti a je proti svým předchůdcům menší, takže po instalaci zabírá méně místa.

Dlouhodobé úsilí společnosti Panasonic, aby instalace a údržba výrobků byla co nejjednodušší, se odrazila i v Generaci H. Součástí vnitřní jednotky je nově i vodní filtr včetně dvou kulových ventilů, což značně urychluje montáž. Filtr je pro snadný přístup při údržbě umístěn na přední straně jednotky. Generace H také nově obsahuje senzor, který přesně měří aktuální průtok vody. Díky této novince zjistí koncový zákazník s naprostou přesností výkon čerpadla, a může tak snáze monitorovat jeho spotřebu a celkovou účinnost.

Pro snadnější montáž bylo upraveno také uspořádání trubek. Potrubí s chladivem je nyní souběžně s vodovodním potrubím, takže jakmile je připojeno vodovodní potrubí, je mnohem jednodušší potrubí s chladivem připojit. Řídící jednotka je umístěna na přední straně. Potrubí je instalováno odděleně od elektrické části, která může být pro snadnější přístup jednoduše odejmuta.

Generace H rovněž nabízí množství volitelných funkcí zajišťující její vysokou flexibilitu. Uživatelé si například mohou zakoupit dodatečné příslušenství ve formě PCB. Prostřednictvím této desky budou mimo jiné schopni ovládat solární panely, externí přepínání mezi vytápěním a chlazením a navíc získají možnost ovládat celý systém na svorkách 0 - 10 V. Mezi dodatečné příslušenství rovněž řadíme třícestný ventil, jehož vnitřní instalaci konstrukce bez problémů umožňuje. Nové internetové ovládání systémem Aquarea Cloud je samozřejmostí.

„Generace H je skvělým doplněním naší široké škály tepelných čerpadel Aquarea," říká Jakub Šachl, Head of the Czech and Slovakian Market. „Naši partneři jistě ocení jednoduchost instalace nového tepelného čerpadla a zákazníci zase jeho moderní a jednoduché ovládání. Věřím, že tento produkt si získá mnoho příznivců.“

Modely nových čerpadel o výkonu 3 kW (WH-UD03HE5 a WH-SDC03H3E5) a 5 kW (WH-UD05HE5 a WH-SDC05H3E5) jsou již na českém trhu dostupné. Modely o výkonu 7 kW (WH-UD07HE5 a WH-SDC07H3E5) a 9 kW (WH-UD09HE5
a WH-SDC09H3E5) v jednofázovém provedení budou tuzemským zájemcům k dispozici  v dubnu 2016.

Pro vice informací o produktech Panasonic navštivte stránky
www.aircon.panasonic.eu.