Nechte si poradit!
První zásadou při koupi klimatizace je nákup u odborníka, který Vám poradí, jakou klimatizaci potřebujete. Mezi služby těchto firem patří také obhlídka prostor, které chcete klimatizovat. Některé firmy tuto službu poskytují zdarma, takže
se nezapomeňte zeptat. Posléze podle mnoha faktorů - kubatury místnosti, orientace, počtu a plochy oken atd. – Vám firma doporučí vhodnou jednotku. Klimatizaci také posléze nainstaluje, takže budete mít záruku optimální tepelné pohody. Je důležité, aby jednotka, kterou si vyberete, měla správný výkon vzhledem k prostoru, který je třeba chladit. Pokud bude výkon příliš velký, klimatizace bude často zapínat a vypínat, prostor se rychle ochladí. Naopak, když bude výkon příliš malý, klimatizace poběží nepřetržitě a prostor se náležitě nevychladí. To bude mít za následek vysokou spotřebu elektrické energie a nízkou efektivnost.

Zdraví především!
Rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotu by neměl být větší než 6 °C. Zatímco dosud bylo nastavení klimatizace v kancelářích především věcí dohody kolektivu, od letošního 1. dubna by se měli zaměstnanci řídit novelou nařízení vlády č. 361/2007 Sb., která stanoví podmínky ochrany zdraví při práci. Tato novela upravuje teplotní podmínky v závislosti na druhu práce a typu pracoviště. Například v kancelářích, kde mají zaměstnanci minimum pohybu, by se podle vyhlášky měla teplota celoročně pohybovat mezi 20 až 27 °C. Klimatizace by přitom neměla místnost ochlazovat na méně než 24,5 °C.

Které klimatizace jsou nyní « in » ?
Přední výrobci klimatizací v současnosti nabízejí širokou škálu typů a modelů klimatizačních jednotek. Zákazníci se v poslední době stále více zajímají o jednotky, které je možné ovládat ze vzdáleného připojení. « Příkladem je aplikace IntesisHome pro počítače a mobilní zařízení, díky níž lze tyto systémy ovládat z libovolného místa přes internetové připojení, » říká Radek Vanduch ze společnosti Panasonic. S tímto systémem lze ovládat klimatizační a vytápěcí systémy v podstatě z libovolného místa na světě přes internet. Software je k dostání ve verzích pro iPad, iPhone a jakýkoli přístroj s operačním systémem Android nebo PC s internetovým připojením. Pak stačí jediný stisk tlačítka a můžete své čerpadlo nebo klimatizaci ovládat na dálku. IntesisHome nabízí celou řadu nejrůznějších funkcí: vypínač, volbu provozního režimu, nastavení teploty v jednotlivých místnostech apod. Pomocí aplikace lze rovněž naplánovat cykly vytápění a chlazení, nechybí ani různé možnosti konfigurace včetně úsporných variant. V případě potřeby připomene aplikace uživateli důležité informace týkající se údržby (nutnost výměny filtrů, chybová hlášení, kontakty na servis apod.).

Žhavé novinky pro žhavé léto !

SENZOR SLUNEČNÍCH PAPRSKŮ ECONAVI
Systém Econavi  dosahuje skvělých výsledků při úspoře energie díky novému senzoru slunečního světla. Ten dokáže detekovat a vyhodnocovat změny v intenzitě slunečního záření v místnosti a pozná, kdy slunce přikryjí mraky, a není tedy zapotřebí intenzivního chlazení. Nastavená teplota se mění v krocích po 1 stupni Celsia. Systém funguje jak při vytápění, tak při chlazení, což přispívá k optimální výkonnosti celého zařízení.

ČISTICÍ SYSTÉM NANOE-G
Klimatizace Panasonic Etherea jsou vybaveny systémem čištění vzduchu Nanoe-G, který ke své práci využívá nanotechnologického zpracování iontů a radikálů. Velmi účinně odstraňuje mikroorganismy přenášené vzduchem i ulpívající na povrchu – bakterie, viry a nejrůznější plísně. Kromě toho vyniká Etherea mimořádně tichým provozem: interiérová jednotka je vybavena ventilátorem s pomalým chodem
a tedy nízkou úrovní hluku. Po stisku tlačítka Quiet Mode (Tichý režim) na dálkovém ovládání poklesne hlučnost ještě výrazněji na pouhých 20 dB - s takovou hladinou hluku se potkáváme například v knihovnách. Také kompresor lze nastavit podle potřeby. V režimu Constant Comfort je možné teplotu přesně regulovat podle toho, kolik lidí se zrovna v místnosti nachází. Režim Quick Comfort zase umožňuje 4x rychlejší vyhřátí nebo naopak 1,5x rychlejší vychlazení místnosti oproti modelům bez technologie Inverter ihned po zapnutí. Klimatizace navíc
v porovnání s běžnými chladIcími jednotkami tolik nevysušuje vzduch (rozdíl činí až 10 %). Díky tomu nedochází tak často k vysychání pleti či krku.

www.panasonic.eu