Ne každý si však přeje automatizovat celou domácnost, užívat sofistikovaný a komplexní systém a vložit do toho nemalé finanční prostředky – a právě proto Somfy vyvinulo Connexoon, jednoduchý systém pro vzdálené ovládání stínicí techniky, přístupů k domu a skupiny zařízení pro terasu.

3 aplikace, snadná instalace
Ovládat tři důležité zóny vašeho domova – stínění, terasu a přístup k domu – umožňuje Connexoon díky třem jednoduchým aplikacím vyvinutým pro tu kterou zónu. Aplikace fungují v operačních systémech Android a iOS a jsou určeny pro chytré telefony. Pomocí každé aplikace lze ovládat až 40 zařízení nebo skupin produktů. Doporučená maloobchodní cena tohoto systému skládajícího se z řídícího boxu a aplikace je velmi příznivá – 5 599 Kč včetně DPH.
„Vzhledem k maximálně intuitivnímu ovládání mobilních aplikací Connexoon zvládne jejich nastavení i mírně pokročilý uživatel mobilních technologií,“ přidává další výhodu Connexoon specialista na domácí automatizaci Michal Tichý ze Somfy a dodává: „zajímavé je pro početnější domácnost i to, že má každý její člen své dálkové ovládání vždy po ruce. Ovládání prostřednictvím chytrého telefonu, tedy bez hledání dálkového ovladače, pak naši zákazníci oceňují především u otevírání vjezdové brány a garážových vrat.“ Častou situací, kdy se hodí ovládání na dálku, je i ta, kdy si jeden člen rodiny zapomene klíče a ten druhý mu prostřednictvím telefonu otevře zámek odkudkoli. Oblíbený je i režim automatizace stínicí techniky, kdy pomocí čidel reagují venkovní rolety či žaluzie na intenzitu slunečního záření a dle toho samy vhodně regulují teplotu interiéru. A jaké tři typy ­Connexoon Somfy nabízí?

Connexoon Access
Funkci zajištění bezpečí požadují zákazníci logicky nejčastěji. Nabízí ji i Connexoon Access, díky kterému lze ovládat a kontrolovat vjezdové brány, garážová vrata, vstupní dveře, alarmy, žárovky ­Philips HUE a zámky. Nastavit si lze 4 režimy – Přijíždím, Odjíždím, Vše otevřít a Vše zavřít. Režim Přijíždím může znamenat například otevření vjezdové brány, rozsvícení venkovních světel a otevření vrat od garáže. Díky geolokalizaci si navíc můžete nastavit od jaké vzdálenosti od domu se má režim automaticky spustit. Kromě uvedených 4 režimů obsahuje aplikace také ikonku „Zkontroluj vstup”, pomocí které lze zhasnout světla a uzavřít vstupy do domu kdykoli a odkudkoli potřebujete.

Connexoon Window
Connexoon Window umožňuje jednoduše a odkudkoli ovládat a kontrolovat stínění a další zařízení. Systém je kompatibilní s venkovními a vnitřními roletami a žaluziemi, alarmy, okny Velux, žárovkami ­Philips HUE a s teplotními a slunečními čidly. Kromě okamžitého vzdáleného ovládání umožňuje, stejně jako Connexoon Access, tvorbu 4 základních scénářů, kdy si můžete chování stínění naplánovat dle vašich potřeb či ročního období. Nebo můžete nechat systém, aby pomocí čidel ovládal stínění sám, a reguloval tak teplotu v interiéru i spotřebu energií.

Connexoon Terrace
Connexoon Terrace umožňuje odkudkoli ovládat a kontrolovat markýzy, pergoly, žárovky Philips HUE, hudební přehrávač a sluneční a větrná čidla. Oblíbené nastavení terasy si lze i vyfotit a při další vhodné příležitosti na fotku jen kliknout a tu kterou atmosféru obnovit. Například: grilování s přáteli = roleta stažená do poloviny, pergola otevřená a přípojka terasy připojená. Dalšími užitečnými funkcemi je kontrola zařízení terasy odkudkoli či ovládání playlistu ve vašem telefonu. Pokud máte teplotní čidlo, umí Connexoon Terrace ovládat stínicí techniku dle požadované teploty interiéru.
Connexoon od Somfy – jednodušší už to nemůže být.

Více na www.somfy.cz

SOMFY, spol. s r.o.
Na Radosti 413, 155 21 Praha 5 - Zličín
tel.: +420 267 910 007
fax: +420 272 937 846
e-mail: somfy@somfy.cz
www.somfy.cz