Svařování ocelových trubek je sice osvědčenou spojovací technikou, zato je ale tento způsob instalace často velmi náročný a ekonomicky neatraktivní. Kromě toho, že zabere velké množství času, je pro něj vyžadováno i odborné osvědčení. Navíc ho provází značná fyzická námaha a možnost vzniku požáru. Velmi komplikovaný je především proces instalace uzavírací armatury do potrubních systémů ze silnostěnných ocelových trubek – ať už se jedná o svařované, závitové nebo přírubové spoje. Přitom uzavírací armatury tvoří podstatnou část potrubních systémů.

Třídílné kulové kohouty se skvěle hodí zejména pro využití v průmyslové sféře. Jsou bezpečné díky patentované pojistce SC-Contur. Ta se nachází na lisovacích přípojích a při tlakové zkoušce ihned a zřetelně upozorní na omylem neslisované spoje. Rovněž se rychle instalují a snadno se udržují. Díky tomu představují efektivní řešení pro každou instalaci. Systém Megapress se tak aktuálně rozrůstá o další praktické komponenty. Vytvoření spoje u silnostěnných ocelových trubek je se systémem Viega Megapress možné jen v několika krocích. Ve srovnání se svařováním lze lisovací spojovací technikou ušetřit až 60 % montážního času.

Nové třídílné kulové kohouty Viega s lisovacími přípoji pro systémy Megapress a Megapress S. (foto: Viega)

 

Kulové kohouty jsou ideální pro instalace v topných a chladicích okruzích, v průmyslových zařízeních a zařízeních se stlačeným vzduchem. Jsou k dispozici v dimenzích 1/2 až 2 palce a mají uzavírací těleso z ušlechtilé oceli, které zaručuje kvalitní, bezúdržbovou a dlouhodobou funkčnost.

 

Mezi hlavní přednosti nových třídílných kulových kohoutů Viega patří:

- maximální provozní tlak až 1,6 MPa (16 bar)
- maximální provozní teplota EPDM 110 °C / FKM 140 °C
- vyměnitelné PTFE – těsnění
- uzavírací těleso z ušlechtilé oceli
- osvědčená pojistka kontroly těsnosti – SC-Contur
- ISO přírubový adaptér k napojení elektrických servopohonů
- plný průtok, bez zúžení průřezu v armatuře
- uzavíratelná ovládací páčka
- v dimenzích od 1/2 do 2 palců