Před samotnou realizací vinylové podlahy Fatraclick bylo nutné dostatečně dlouhou dobu nechat vyschnout podkladovou betonovou vrstvu. Samotné pokládce předcházelo vyčištění betonového povrchu za pomoci průmyslového vysavače. Jakmile byl povrch zbaven nečistot, byla v pásech rozvinuta parotěsná fólie a následně jednotlivé pásy k sobě přilepeny lepicí páskou. Důraz na preciznost provedení je kladen zejména při opracování detailů – nároží, krbových průduchů atp.

Jaké rozměry má palubka FatraClick a z čeho je složena? Podlahovina FatraClick je vyrobena ze 3 vrstev. Základ tvoří HDF deska s tloušťkou 6,8 mm, se zvýšenou odolností proti vlhkosti, která je opatřena zvukově izolační vrstvou korku. Vrchní část tvoří PVC materiál s velkoformátovým tiskem vzoru s PUR úpravou a nášlapnou vrstvou o šířce 0,4 mm.

Velmi odolné a zároveň pružné palubky Fatra­Click jsou vyráběny v rozměrech 915 x 305 mm a lze je umístit do všech prostor bytů nebo domů. Palubka FatraClick je vybavena zámkem UNICLIC, který umožňuje snadnou pokládku plovoucí podlahy bez nutnosti aplikace jakékoli podložné vrstvy. Tak je umožněna snadná a čistá montáž, ušetří se náklady na materiál a práci spojenou s pokládkou, čímž FatraClick získá především u zákazníků preferujících výhodnou cenu.

Po položení parotěsné fólie bylo možné přistoupit k samotné pokládce FatraClicku.  Investor po konzultaci s podlahářem zvolil orientaci pokládaných „prken“, která byla dodržena v celém patře. Pokládat se začíná v rohu místnosti a pokračuje se podél jedné zdi do rohu druhého. Palubky se do sebe jednoduše zaklapávají pomocí zámků UNICLIC. Při dořezu palubek na krajích je nutné mít na paměti, jaký rozměr bude mít podlahová lišta kolem zdí, tak aby nevznikla větší mezera mezi koncem palubky a stěnou. Stejným způsobem se pokračuje v pokládání dalších řad, je zapotřebí mezi sebou „zamykat“ palubky jak na delších i kratších stranách, aby nedošlo k netěsnosti. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat zpracování detailů. V našem případě se jednalo o vyřezání otvorů pro vyústění krbových průduchů a poslední řady podél protější stěny, kde bylo nutné provést přesný dořez. Nakonec přišla na řadu instalace podlahových lišt.

Kolekce ­FatraClick s deseti elegantními vzory dřeva je ideálním řešením pro všechny domácnosti, které z různých důvodů odmítají klasické PVC či laminátovou podlahu, nebo se bojí dřevěné podlahy, která vyžaduje citlivější zacházení a náročnější údržbu a také velmi často znamená vyšší pořizovací náklady.

Tato plovoucí vinylová podlaha zachovává vizuální vlastnosti dřeva, které vnáší do každého prostoru teplo a útulnost, a přitom přináší pevnou, pružnou podlahovinu, vhodnou i pro nejvíce zatěžované situace. Nedocenitelnou výhodou vinylové podlahy jako takové je kromě barevné stálosti i možnost bezproblémového použití ve vlhkých prostorech. Získáte tak například kuchyň s iluzí dřevěné podlahy při zachování výjimečných vlastností vinylové podlahy, jako např. snížení kročejové hlučnosti nebo vyšší teploty než jakou má kámen či dlažba.

Vinylová podlaha FatraClick rozhodně patří mezi současné hlavní trendy ve vybavení interiéru. Je velmi odolná proti opotřebení, pádu předmětů nebo poškrábání např. domácími mazlíčky. Odolává špíně a zároveň je nenáročná na údržbu. Rychle a jednoduše se udržuje vysáváním nebo stíráním mopem. Je protiskluzná, má excelentní akustické vlastnosti a je vhodná pro alergiky. V porovnání s ostatními přírodními materiály (např. dřevěnou podlahou) je vhodná i pro pokládku na podlahové topení. Podlaha FatraClick Vám bude sympatická svou dostupností, příjemným, kultivovaným vzhledem, ale i desetiletou garancí a výhodnou cenou.

www.fatra.cz