Deset dalších projektů Správy železnic podpoří Evropská unie prostřednictvím Nástroje pro propojení Evropy (Connecting Europe Facility – CEF). Největší část z přiděleného balíku třetí výzvy dotačního titulu pro období 2021-2027 míří na rozsáhlou přestavbu..

20.6.2024 / Doprava

Důležitý milník: Nové hlavní nádraží v Brně má schválený záměr projektu

Centrální komise Ministerstva dopravy schválila záměr projektu pro přestavbu železničního uzlu Brno. Jde o zcela zásadní milník v..

10.6.2024 / Doprava

Práce na projektu trati z pražského Výstaviště do Dejvic mohou začít

Projekt Praha – letiště – Kladno je zase o krok dál, Správa železnic vybrala projektanta úseku mezi pražským Výstavištěm a Dejvicemi...

16.4.2024 / Doprava

Vysokorychlostní tratě budou mít vlastní centrum řízení provozu.

Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na projektanta nové budovy centrálního dispečerského pracoviště (CDP) pro dálkové..

10.4.2024 / Doprava

Dálnici v Brandýse překlene nový obloukový železniční most

Přemostění dálnice D10 na trati z Čelákovic do Neratovic změní svou podobu. Správa železnic vybrala jako zhotovitele prací společnost..

5.4.2024 / Doprava

Po komplexní rekonstrukci se nádraží v centru Jihlavy promění v moderní terminál

Správa železnic dnes vypsala tendr na komplexní rekonstrukci městského nádraží v Jihlavě. Ve spolupráci s tamní radnicí zde vznikne..

2.4.2024 / Instituce, Doprava

Správa železnic loni navýšila příjmy, ušetřila i díky nižší spotřebě energií

Správní rada Správy železnic dnes schválila účetní závěrku organizace za rok 2023. Ten se opět nesl ve znamení modernizace důležitých..

17.3.2024 / Doprava

Pocitová mapa VRT Praha získala přes dva tisíce podnětů!

Správa železnic vyhodnotila tzv. pocitovou mapu – on-line portál, kterým se široká veřejnost zapojila do prvotních příprav projektu..

19.2.2024 / Doprava

Hledá se projektant posledního úseku vysokorychlostní trati mezi Prahou a Brnem

Správa železnic hledá zhotovitele dokumentace pro povolení záměru na úsek VRT Vysočina II. Trať dlouhá přes 90 km povede ze Světlé..

6.2.2024 / Doprava

70 let od vzniku AŽD - sedmdesát let práce pro bezpečnost na železnici

Společnost AŽD letos oslavuje 70 let od svého vzniku. Firma se za tu dobu významně změnila, ale stále zůstává v rukou českých vlastníků..

5.2.2024 / Doprava

Nádraží v Českých Budějovicích má nádherně zrekonstruovanou nádražní budovu

Cestující dnes začnou využívat zrekonstruovanou nádražní budovu v Českých Budějovicích. Památkově chráněný objekt ze začátku..

5.1.2024 / Doprava

Správa železnic spouští spolupráci s předními realitními kancelářemi

Nejen koleje a výhybky. Správa železnic disponuje také velkým množstvím komerčních ploch a bytů, které jsou určeny k pronájmu...

4.12.2023 / Doprava

Fantova budova je opět v plném lesku, o víkendu se otevřela pro veřejnost

Správa železnic o tomto víkendu slavnostně otevřela zrekonstruované prostory historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží...

27.11.2023 / Doprava

Společnost AŽD získala v Polsku už šestou zakázku. Nyní za 445 miliónů

Společnost AŽD uzavřela kontrakt se stavební společností ZUE S.A. na dodávku zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na železniční..

14.11.2023 / Doprava

EBRD pomůže Správě železnic při výběru koncesionáře stavby trati na letiště

Správa železnic pokročila v přípravě procesu financování modernizace a výstavby trati na Letiště Václava Havla formou partnerství..

NAŠI PARTNEŘI Další partneři