Doka je známá především jako dodavatel bednění, bezpečnostních prvků a technologických řešení v oblasti realizace monolitu. Nově navíc zařadila do svého portfolia i kompletní sortiment všestranně použitelného modulového lešení Ringlock americké firmy AT-PAC. Možnost zajištění komplexní podpory stavby z jednoho zdroje přináší pro jednotlivé projekty výrazné usnadnění v oblasti plánování, logistiky a také snížení finančních a ekologických nákladů.

Osvědčený a léty prověřený systém lešení
Modulový lešenářský systém Ringlock dlouhodobě patří mezi světovou špičku v lešenářských produktech. Systém založený na logickém rastru a jednoduchých prvcích nabízí snadnou možnost kompletace lešení pro všechny potřeby na stavbě nebo v průmyslu. Je jedno, zda se jedná o pracovní kostky, výstupové systémy, armovací lešení, přemostění nebo například průmyslové podepření; systém Ringlock je univerzálním partnerem pro jakýkoliv projekt.

Robustní prvky lešení jsou konstruovány tak, aby vydržely nejnáročnější nasazení na stavbě; jednotlivé součásti jsou ocelové s pozinkovaným povrchem a celkově lešení odpovídá mezinárodní certifikaci DIBt i národní certifikaci VÚBP. Součástí systému jsou samozřejmě i ocelové podlážky, výstupové systémy, okopové ochrany, pojezdová kolečka a definované body pro umístění OOP či jeřábového oka a další komponenty.

Jednoduchý systém montáže, kdy se všechny hlavní díly připevňují prostřednictvím klínového zámku do kotouče, je intuitivní ale pevný a funkční. Montáž lešení nevyžaduje, kromě kladiva, žádné další nástroje nebo dodatečné díly z materiálu stavby. Tento jednoduchý princip je společný pro všechna modulová lešení Ringlock a neměnné postupy tak zajišťují rychlejší zapracování i následné realizace lešenářských konstrukcí.


Lešení, bednění a technologie z jednoho zdroje
Stavební projekty jsou stále náročnější a na jejich rychlou ale precizní realizaci je kladen stále větší důraz; stejně jako na finanční, časové a ekologické náklady. Spojení více potřeb do jednoho zdroje je tak ideálním řešením pro většinu stavebních projektů. Díky široké nabídce společnosti Doka tak může jakákoliv stavba profitovat ze vzájemně kompatibilních systémů bednění, lešení i bezpečnostních prvků od jednoho dodavatele. Ty je možné navíc doplnit o další podporu na stavbě nebo moderní technologické a digitální možnosti. Například sledování vyzrávání betonu systémem Concremote nebo možnosti online správy staveniště myDoka.

Nejde přitom jen o usnadnění plánování a snížené nároky na logistiku. Díky jednomu dodavateli je řada detailů řešena v rámci jednoho jednání, pod jednou fakturou a s jednou dopravou. Nasnadě tak je, že následná společná dodávka ušetří čas, finance i ekologické náklady na dopravu.

Budoucnost znamená šetření zdrojů
Kvalitní materiály, efektivní logistika, důsledné hospodaření a sledování všech aspektů zdrojů je důležité pro odpovědné podnikání. Doka si zakládá na tom, že je po desítky let etablovaným dodavatelem systémů, které jsou vytvořeny z materiálů prvotřídní kvality, vyvinuty společně s jejich uživateli, vyrobeny s ohledem na životní prostředí a udržitelnou politiku podnikání. Je to jeden z důvodů, proč si odpovědní stavebníci vybírají pro své projekty systémy s logem Doka.