Během posledního ročníku festivalu „na place“ pomáhalo hned pět teleskopických manipulátorů od největšího T40.180SLP, TL38.70HF, dále dvou TL35.70HF až po nejmenší TL36.120SL. Manipulátorům při menších úkolech na zemi zdatně sekundoval smykem řízený nakladač S590. Nedílnou součástí práce manipulátorů je i využití specializovaných druhů příslušenství jako je například pracovní plošina.

Manipulátory Bobcat šetří čas i peníze
„Manipulátory Bobcat při stavbě festivalů používám již 10 let,“ říká Josef Ženíšek, technický ředitel Colours of Ostrava. „Používáme primárně teleskopické manipulátory, a to hlavně pro jejich víceúčelové využití, spoustu příslušenství, pohyb v terénu a velkou nosnost.“

„Využíváme je často v kombinaci s pracovní plošinou, oproti standardním výškovým plošinám má totiž výhodu právě vysoké nosnosti. Můžeme tedy na jeden závoz instalovat více světel, což znamená velkou úsporu času i nákladů. Jsou dny během přípravy festivalu, kdy se stroje nezastaví a jezdí po celém areálu. Aktivně je ale využíváme i během programu, a to při závozu technického vybavení kapel na režie jednotlivých podií,“ dodává Ženíšek.

V rámci často hektických příprav festivalu používá stroje Bobcat řada strojníků. Operátoři si stroje chválí. Často mají možnost si vyzkoušet nějakou novinku – v takovém případě poskytují cennou zpětnou vazbu zpět na centrálu firmy (Doosan Bobcat EMEA sídlí ve středočeské Dobříši, kde má výrobní závod, inovační centrum pro vývoj, centrálu pro region EMEA a kde probíhají i školení pro zákazníky). Teleskopické manipulátory zvládají řadu úkolů, mezi které patří například zmiňovaný převoz techniky pro kapely, instalace světel a výzdoby, celková manipulace s materiálem při výstavbě a převoz betonových bloků k zatížení dočasných staveb. Nakladač S590 je využíván primárně pro úpravy terénu po areálu.

Teleskopické manipulátory nové řady R
V rámci festivalu pomáhaly stroje Bobcat včetně posledních modelů z nové řady R – jednalo se o nejmodernější techniku, kterou firma uvedla na trh teprve v loňském roce. Jedná se o zásadně inovované manipulátory osvědčené konstrukce, které Bobcat vyrábí ve Francii. Nabízejí rozsah výšek zvedání od 6 do 18 m s maximální nosností od 2,6 do 4,1 tuny a Bobcat si od této novinky slibuje až zdvojnásobení tržního podílu. S nově nakonfigurovaným hnacím ústrojím nové modely umožňují plynulejší provádění nejobtížnějších úkolů ve výšce s chirurgickou přesností. Díky kombinaci systému polohování výložníku, modernizovaného velmi přesného joysticku, funkce inch pro precizní popojíždění a lepší viditelnosti z kabiny je práce ve výšce ještě snazší.

„Na place“ pomáhalo hned pět teleskopických manipulátorů, na zemi zdatně sekundoval smykem řízený nakladač.


Colours of Ostrava v číslech:
- 113 kapel (66 zahraničních, 47 českých)
- 7 divadelních souborů, 10 filmů, 26 programů pro děti
- 250 přednášejících na diskuzním fóru Meltingpot
- 240 stánků s jídlem
- 80 nápojových stanů
- 13 km plotů
- 6 manipulátorů Bobcat

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Zatím poslední, 19. ročník, nabídl přes 350 programových bodů na 19 otevřených i krytých scénách - koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity. Hlavními hvězdami byli The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, LP, Franz Ferdinand a řada dalších.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com nebo na  www.bobcat.cz – webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.