Akustické cihly Porotherm 25 AKU Z Profi jsou typem cihel se systémem per a drážek bez kapes pro zdící maltu a jsou určeny pro zdění na tenkovrstvou maltu. Právě tato technologie zdění broušených cihel je důvodem pro jediné použitelné řešení styčné spáry mezi cihlami. Navíc obecně cihly AKU Profi mají lepší akustické vlastnosti než samotné cihly Porotherm Profi, a to až o pět až sedm decibelů. Zároveň mají i vyšší pevnost, a to až o třicet procent a je možné do nich vrtat s příklepem. Při kotvení hmoždinek je jejich pevnost vyšší až o padesát procent. Další jejich výhodou je vyšší tepelná kapacita a tím i tepelná setrvačnost stěny. A to že zdění na tenkovrstvou maltu je rychlejší než standardní systém, je asi všem odborníkům, ale i soukromým stavitelům jasné,“ popisuje výhody AKU cihel Jan Huber, DiS, produktový manažer společnosti Wienerberger s.r.o. Cihly Porotherm AKU Profi jsou navíc v dobrých cenových relacích.

Proč má cenu řešit hluk?
„Mnohé výzkumy, včetně těch ze Státního zdravotního ústavu, potvrzují, že hluk stojí za mnoha dnešními zdravotními problémy, a to bohužel už i u dětí. Z tohoto důvodu je vysoká celospolečenská potřeba řešit tento problém. I z toho důvodu cihly Porotherm AKU a Porotherm Profi byly vyrobeny, aby přispívaly k opravdu zdravému bydlení, protože jsme si plně vědomi toho, co nežádoucí hluk pro lidské zdraví představuje. Ne nadarmo se říká: „Ticho léčí“.
Jan Huber, DiS, produktový manažer společnosti Wienerberger s.r.o.

Pomocník pro výběr správného zdiva
Pro optimální úvodní návrh projektu vyvinula společnost Wienerberger konfigurátor domu, který pracuje s aktuálními cenami materiálu a práce v souladu s aktuální legislativou. Přednosti konfigurátoru tkví v tom, že snadno a bez jakýchkoliv odborných znalostí získáte skutečný pohled na svůj sen. „Investor se nemusí vyznat v cenách ani materiálech, nemusí řešit detaily. Stačí mu jen mít představu. O vše ostatní se už konfigurátor postará. Na jedno kliknutí lze dokonce zvolit i režim stavby svépomocí nebo na klíč. Během pěti minut získáte 3D návrh domu včetně jeho ceny, což by se ještě před pár lety zdálo být zcela neuvěřitelné,“ doplňuje na závěr Jan Huber z Wienerbergeru.