Současné novostavby jsou stavěny s téměř vzduchotěsnými stěnami a okny i dveřmi bez mezer v konstrukci. Toto minimalizuje neřízené větrání a poskytuje zvýšenou energetickou účinnost. V domácnostech je ale stále nutné mít efektivní větrací systém, který zajistí kvalitní čerstvý vzduch. Odpovědí na tuto potřebu je nová ventilační jednotka PAW-A2W-VENTA.

Panasonic se zavázal vyvíjet produkty nabízející vyšší energetickou účinnost, které pomáhají vytvořit budovy s téměř nulovou energetickou spotřebou (NZEB – Nearly Zero-Energy Buildings). Nová větrací jednotka s rekuperací tepla je navržena nejen k zajištění dobré kvality vnitřního vzduchu, ale také k rekuperaci tepla, které by se jinak větráním ztratilo. Tato funkcionalita vede k nižším požadavkům na vytápění a splnění směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD), takže nová ventilační jednotka je ideální pro nízkoenergetické domy.


Řešení pro malý prostor

Kompaktní jednotka je navržena pro objekty o ploše přibližně do 140 m2 a lze ji instalovat s tepelnými čerpadly vzduch-voda Panasonic Aquarea, aby poskytla ideální řešení pro vytápění, chlazení, větrání i přípravu teplé vody. Touto kombinací řešení se ušetří místo, což je ideální pro menší domácnosti. K dispozici jsou dva modely se snadnou instalací – jeden se vstupem vzduchu na levé straně jednotky a druhý se vstupem vpravo, takže jednotka vyhoví různým požadavkům na instalaci. Jednotka je vybavena rotačním výměníkem tepla s vysokou energetickou účinností, ventilátory s EC motory, a také funkcí přenosu vlhkosti pro minimalizaci kondenzace přiváděného vzduchu během zimy.

Nová jednotka může být kombinována se systémem Aquarea All-in-One Compact. Může být také umístěna na horní část skříně hranatého zásobníku teplé vody PAW-TA20C1E5C, který lze použít pro systémy Aquarea ve verzích monoblok a bi-blok. Větrací jednotku lze také pohodlně nainstalovat na stěnu pomocí držáků Panasonic.


Jak to funguje?

Vysoce účinný ventilační systém, který zajišťuje filtrovaný a čerstvý vzduch v domácnosti, udržuje také teplotní komfort. Proces lze rozdělit do tří částí:

1. Větrací jednotka odsává vzduch zpravidla z kuchyně, chodby, koupelny atd.

2. Čerstvý venkovní vzduch je nasáván do jednotky potrubním systémem. Zde se až 84 % tepla z odsávaného vzduchu předává přiváděnému vzduchu přes rotační výměník tepla.

3. Čerstvý vzduch je poté přiváděn do obytných částí domu (obývací pokoj, ložnice atd.).


Uživatelsky přívětivé rozhraní

Panasonic při ovládání nové ventilační jednotky vsadil na intuitivnost a jednoduchost. Veškerá nastavení a funkce PAW-A2W-VENTA jsou přístupné prostřednictvím uživatelsky přívětivého ovládacího panelu integrovaného do předního krytu. Mezi velké výhody ovladače rovněž patří týdenní plán provozu ventilátoru a také praktické menu pro údržbu filtru, které jasně zobrazuje zbývající čas do výměny či vyčištění.

V kombinaci s tepelným čerpadlem Aquarea lze tyto dva systémy spravovat pomocí jediného ovladače. Systém má řadu užitečných funkcí, jako je například manuální i automatický režim nebo možnost zvolit preferovaná nastavení z předkonfigurovaných uživatelských režimů.

Pro další informace navštivte www.aircon.panasonic.eu.