DISPOZICE, INTERIER

Byt byl ve své původní dispozici rozdělen na dvě oddělené průchozí místnosti. Vzhledem k tomu, že byt byl developerem čerstvě rekonstruován do této podoby, společně jsme se rozhodli, že nemá smysl pouštět se do nějakých zásadnějších dispozičních změn spočívajících v ubourání dělicí stěny. Pracovali jsme tedy na podkladu stávajícího dispozičního řešení. Ve vstupní části je navržen jednoduchý botník, nad kterým je instalován držák na kolo, a je zde ještě uvažováno s háčky pro pověšení svršků.

Vstupuje se do kuchyně s jídelnou, kde je i přes poměrně malé rozměry navržený ostrůvek. Funguje jako takový středobod celé místnosti. Nabízí dostatečný prostor pro vaření, navíc je prodloužený, a vytváří tak jídelní část ve stejné úrovni. Sezení je řešeno vyvýšenými barovými židličkami. Při vaření je tak klient otočený směrem do místnosti, má výhled z okna ven a nemusí se k hostům otáčet zády.


Na stěně je umístěný podsvícený policový systém, kterým bude umocněný „barový“ dojem celé kuchyně. Počítá se zde s vystavením sklenic a dalšího nádobí. V rohu této místnosti je malý kout s kulatým oknem, který slouží jako komora pro umístění zavazadel a větších předmětů. Tento koutek je od zbytku místnosti oddělen posuvným panelem.  Ve druhé místnosti se nachází obývací pokoj s ložnicí. Vzhledem k tomu, že klient má pracovně velmi nepravidelný režim, který se příliš neohlíží na denní/noční dobu, rozhodli jsme se tuto místnost předělit posuvnými panely a místo na spaní tak v případě potřeby úplně oddělit od obývací části a tím zajistit klid na ­odpočinek i během dne, aniž by to mělo zásadní vliv na režim jeho partnerky. Tato dělicí stěna je v jedné části prosklená, aby se, pokud si klient přeje, mohlo do ložnice dostat ranní slunce. V opačném případě jsou okna vybavena zatemňovacími roletami tmavé barvy. V ložnici se nachází šatní skříň a za postelí je ještě úložný prostor pro umístění peřin.

Pracovní místo je navrženo u okna, jedná se o jednoduchou sestavu stolu s nízkým šuplíkem, který „je položen“ na skříňce s výklopem. Obývací pokoj je vybaven jednoduchou pohovkou šedé barvy a konferenčním stolečkem. V úrovni dělicí příčky je uvažováno s instalací projekčního plátna se zpětnou projekcí, která zajistí možnost sledování filmů jak z obýváku, tak z ložnice.


BAREVNOST, MATERIÁLY

Materiálově je interier řešen v kombinaci bílého Thermopalu, dřevěných prvků – dub přírodní s olejovaným povrchem, a šedých kompaktních desek Fundermax s hliníkovou vložkou, která ve svém detailu – v hraně – vytváří zajímavý efekt. Obvodové stěny jsou obloženy bílým lícovým zdivem.

Doplňky byly vybrány rovněž v této barevnosti, použité jsou zejména výrobky skandinávského designu – ve dřevě či v šedé barvě.

Návrh interieru:
Boq architekti s. r. o.
ing. arch. Miroslav Stach,
ing. arch. Jana Stachová

Fotografie:
MgA. Tomáš Dittrich