To je samozřejmě možné pouze za předpokladu, že koupelna je krásná a cítíme se v ní dobře. Před její realizací je proto nanejvýš nutné věnovat maximální pozornost výběru nadčasových obkladů, dlažeb i dalšího koupelnového vybavení.


Šetřit na obkladech se nevyplácí

Jsou to právě obklady a dlažby, které mají na konečný pěkný vzhled koupelny největší vliv. Tvoří totiž konečnou povrchovou úpravu stěn i podlah v koupelně a po dlouhá léta se stávají nedílnou součástí jejího interiéru. Při výběru obkladů je dobré si uvědomit, že umyvadlo, baterii nebo toaletu můžeme v budoucnu poměrně snadno vyměnit. Pokud bychom však chtěli nahradit stávající obklady, vyžádalo by si to velmi zásadní a nákladný stavební zásah včetně dočasného vyřazení koupelny z provozu. Šetřit na obkladech se tudíž nevyplácí.

Plastické keramické obklady působí v koupelně velmi decentně a intimně.


Trendy, které dominují obkladům a dlažbám

Pokud něco dominuje současným obkladům a dlažbám, pak jsou to jednoznačně velké formáty keramických obkladů i dlažeb. Ty umožňují vytvářet v koupelně téměř jednolité velké plochy s minimem spár. To usnadňuje údržbu, zlepšuje hygienu v koupelně a dává vyniknout dokonalému estetickému zážitku při pohledu na stěnu. Dalším požadavkem designérů, architektů i zákazníků je poptávka po obkladech a dlažbách v dekorech přírodních materiálů, jakými jsou dřevo, beton, písek, mramor či kov. Značnou oblibu si velmi rychle získaly také plastické keramické obklady, které dokáží vnést do koupelny výrazný prvek oživení a pohybu. Originální a nadčasové jsou obklady s benátskými vzory. Ty jsou často využívány při realizacích moderních retro koupelen či kuchyní.


Obklady a barvy

Jak již jsme zmínili výše, obkladům a dlažbám nyní vévodí barvy v decentních odstínech přírodních materiálů. Správné barevné řešení koupelny je velmi důležité proto, abychom se v ní cítili skutečně uvolněně. Do menších, například panelákových koupelen s nedostatečným přívodem přirozeného světla jsou vhodné obklady světlých teplých barev, jakými jsou béžová, bílá nebo mramorová. Světlé barvy malou koupelnu projasní a opticky zvětší. U větších koupelen v rodinných domech s dostatkem přírodního světla vyniknou dřevodekory obkladů v nejrůznějších odstínech i obklady v dezénech pohledového betonu. Parádní jsou také kombinace obkladů a dlažeb světlých a tmavších barev tzv. „Tón v tónu“, kdy například stěny jsou obloženy obkladem ve světlých odstínech a pro podlahu, vanu, případně část stěny za WC je zvolen tmavší odstín téže barvy.  Barevné ztvárnění koupelny umožňuje samozřejmě kombinace obkladů různých barev, které se k sobě hodí, nebo je máte v oblibě. V případě požadavků na náročné barevné kombinace obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení je vhodné výtvarný návrh řešení koupelny vždy konzultovat s bytovým architektem, designérem nebo odborným pracovníkem studií Elements.

Barevné obklady zvýrazní bílé zařizovací předměty a doplňky v koupelně.


Obklady nové generace najdete ve studiích Elements

Jedinečný výběr designových obkladů a dlažeb nové generace nabízí koupelnová studia Elements v Praze, Brně, Karlových Varech, Zlíně, Napajedlích a Ostravě. Keramické obklady jsou zde zákazníkům k dispozici v mnoha barvách a nejrůznějších formátech, až po velikosti na celou výšku stěny. Svým vzhledem musí každého zaujmout keramické dlažby v dezénech dřeva, které jsou k nerozeznání od originálních, dřevěných podlah. Velmi atraktivní jsou i luxusní obklady opatřené velmi odolnými glazurami s vysokým leskem. Pokud tedy chcete, aby Vaše koupelna získala krásný a nevšední vzhled, naše doporučení je jednoznačné. Navštivte některé z koupelnových studií Elements po celé ČR a výběr obkladů konzultujte s jejich odbornými prodejci. Rádi Vám poradí a pomohou s nalezením pro Vás optimální varianty. Věřte, že pokud tak učiníte, budete z Vaší koupelny odcházet vždy s tím nejlepším pocitem.


Na keramických obkladech v dekoru dřeva vyniká designové tlačítko ovládání toalety.