Super energeticky úsporné střešní okno FTT U8 Thermo je inovativní konstrukce zaručující velkou úsporu energie. Okno bylo projektováno s ohledem na velmi přísné požadavky pasivního stavebnictví.

V nové konstrukci okna FTT U8 Thermo je pasivní čtyřsklo U8 osazeno ve speciálně vyprojektovaném rámu křídla, konstruovaném ze širších dřevěných profilů. Tato konstrukce minimalizuje vznik tepelných mostů a zajišťuje celkově lepší izolační vlastnosti okna.

Okno FTT U8 Thermo se dodává a montuje výlučně s lemováním EHV-AT Thermo a vyniká svými termoizolačními parametry - součinitel prostupu tepla Uw=0,58W/m2K. Kromě toho má okno Thermo výjimečné užitné hodnoty. Je to okno s kyvnou konstrukcí, ve kterém je osa otáčení umístěna nad geometrickým středem okna. Díky tomu se dokonce vysoká může pohodlne dostat ke spodní hraně otevřeného okna.

2

Křídlo je při otáčení v úhlu 0-45° přidržováno inovativním podpůrným mechanismem. Inovativní řešení použitá v okně FTT zaručují vysoký komfort využívání podkroví.

Okno FTT U8 se dodává a montuje výlučně s těsnícím lemováním EHV-AT Thermo, které je standardní součástí balení okna, a umožňuje zateplení střešního okna v prostoru nad laťováním. Lemování je zevnitř vybaveno pružným zateplovacím materiálem, který těsně přilne k oknu a vytvoří termoizolační rám. Během montáže je důležité, aby byly veškeré spáry mezi oknem a střešní konstrukcí těsně vyplněny termoizolačním materiálem. Tento materiál by měl být velmi dobře chráněn před vlhkostí.K tomuto účelu slouží izolační sada XDK, která je standardní součástí okna FTT U8 Thermo. Izolační sada je určena pro rychlé a těsně zhotovení parotěsné a paropropustné izolace kolem střešního okna.Termoizolační materiál z přírodní, speciálně impregnované ovčí vlny se lehce formuje a ideálně se přizpůsobí prostoru, který je nutno vyplnit.Paropropustný límec chrání termoizolační materiál před navlhnutím z vnějšku a parotěsný límec zevnitř.

Použití komplexního řešení zaručuje energeticky účinnou funkčnost okna.

www.fakro.cz