Pokud plánujete rekonstrukci či výstavbu nové koupelny, jistě se ptáte, jaký sprchový kout zvolit. Dříve lidé preferovali sprchové kouty s klasickými sprchovými vaničkami. Dnes se tento trend jednoznačně obrací směrem k bezbariérovým sprchovým koutům, které jsou opatřeny odtokovými žlábky zapuštěnými do podlahy. V kurzu jsou prostorné bezdveřové sprchové kouty typu „Walk in“, do nichž je možné vstoupit bezbariérově z obou stran místnosti, opatřené pouze čelním bezpečnostním sklem a chromovaným kováním.

Základem každého takto pojatého sprchového koutu je kvalitní odtokový žlábek. Firmou, která má s jejich výrobou mnohaleté zkušenosti, je německá společnost ­TECE. Ta za dobu své existence na evropském trhu úspěšně prodala a prostřednictvím montážních firem instalovala více než 1 ­milion odtokových žlábků k plné spokojenosti svých zákazníků. Ředitel společnosti TECE Česká republika s. r. o., pan Aleš Daniel, k programu TECE pro odvodnění interiérů a sprchových prostor říká: „Naše odtokové systémy pro sprchy zapuštěné do podlahy poskytují uživateli nejen mnohem větší bezpečnost při vstupu do sprchy díky její bezbariérovosti, ale přináší s sebou také lepší využití prostoru a vynikající design koupelny. Námi vyráběné odvodňovací systémy ­TECEdrainline se vyznačují možností dokonalé instalace do podlahy, kdy je lze doplnit stejnou dlažbou či obkladem, které jsou v koupelně aplikovány. Důmyslná konstrukce žlábků zajišťuje přímý a rychlý odvod vody bez toho, aniž by se voda shromažďovala na rovné ploše nebo vytékala do koupelny. To dále zvyšuje bezpečnost sprchování,“ dodává pan Daniel.


Zajímá nás také, zdali společnost TECE v této oblasti dále reaguje na rostoucí nároky zákazníků. K tomu pan Daniel poznamenává: „Bezesporu ano. Nejlepším důkazem těchto slov je náš nový sprchový profil s názvem TECEdrainprofile. Ten byl vyvinut nejen s ohledem na skvělý design, ale také jednoduchou montáž, vysokou úroveň těsnění a provozní hygienu. Uživatelé určitě ocení jednoduché čištění systému a bezpečné těsnění žlábku s nacvakávacím systémem Seal Systém. Montážní firmy naopak potěší přesně strukturované modulární řešení systému, které je flexibilní a snadno srozumitelné. Díky chytrým detailům je montáž jednoduchá a bezpečná. Žlábek lze navíc snadno délkově přizpůsobit přesně délce stěny, což umocňuje pocit z dokonalého designu v koupelně, uzavírá pan Aleš Daniel.

A co říci závěrem? Nabídka společnosti TECE v oblasti instalačních systémů je však mnohem širší. Velmi oblíbené jsou kupříkladu její předstěnové instalační moduly s vestavěnými splachovacími nádržkami pro závěsné toalety, luxusní toalety Tecelux nebo sprchovací toaleta Teceone, designová WC tlačítka, univerzální potrubní systémy Teceflex, které jsou vhodné pro instalaci rozvodů pitné vody, vytápění i plynu nebo kompletní systém podlahového vytápění s obchodním názvem Tecefloor.

Veškeré tyto výrobky se vyznačují vysokou kvalitou, nadčasovým designem a minimálními nároky na montáž či údržbu. Rozhodnete-li se proto pro jakýkoliv výrobek značky TECE, můžete si být jisti, že inovace a chytrá řešení pro vás budou pracovat spolehlivě po desítky let.

Ivo Románek

TECE Česká republika, s. r. o.
Voctářova 2449/5 (DOCK 01)
180 00 Praha 8 - Libeň
tel.: 273 134 240
info@tece.cz, www.tece.cz