Velmi dobře totiž vědí, že díky jejímu dokončení bude možné dům v zimních měsících temperovat, což jim umožní rychlejší postup prací při finalizaci interiéru. Mnozí z nich si proto kladou otázku, jakou topnou soustavu zvolit, ať již se jedná o náklady na její pořízení nebo budoucí provoz.

Trend v oblasti vytápění rodinných domů
Jednoznačným trendem v oblasti vytápění rodinných domů jsou aplikace plošných teplovodních systémů – podlahového vytápění. Mezi jejich hlavní výhody patří rovnoměrné rozložení teploty v místnosti, možnost plnoplošného využití podlahové plochy obytného prostoru bez omezení například radiátory či fan coily, a co především, zajištění výrazných úspor za vytápění.

Těch je dosaženo zejména díky tomu, že voda v systému podlahového vytápění je ohřívána na mnohem nižší teplotu ( cca 40°C na výstupu), než je tomu například u radiátorů (70°C).

Možnost docílení ještě vyšších úspor při provozu podlahového vytápění nyní umožňuje systém podlahového vytápění COSMO. Ten nabízí nejen speciální, na sebe navazující, důkladně promyšlené spolupůsobící komponenty (kvalitní potrubí pro rozvody, násuvné objímky a fitinky, systémové desky pro pokládku na podlaze, rozdělovače a další příslušenství) zkoušené dle norem a produkované za stálé výrobní kontroly, ale také inteligentní regulaci podlahového vytápění pro jednotlivé místnosti. A právě díky možnosti ovládat podlahové topení v každé místnosti zvlášť dle momentálního využití a tím i nároku na požadovanou teplotu je možné dosažení dalších výrazných úspor za vytápění. Ve skutečnosti to znamená, že v době, kdy v místnosti není nikdo přítomen, je teplota s pomocí regulace snížena na minimum. Naopak pokud jsou přítomny osoby, je místnost temperována na požadovanou teplotu. To je nejen komfortní, ale také ekonomické.

 

Podlahové vytápění COSMO - instalace na nopovou instalační desku

 

Regulační systémy COSMO FLOOR ovládají podlahové topení v každé místnosti
K ovládání podlahového topení COSMO v jednotlivých zónách (místnostech) podle požadované aktuální teploty, nebo i časových intervalů je nutné instalovat některý z ovládacích systémů regulace COSMO FLOOR. Právě díky nim lze systém podlahového vytápění COSMO provozovat mnohem efektivněji a přizpůsobit jeho činnost Vašim individuálním potřebám.

Hlavní výhody regulací podlahového vytápění COSMO FLOOR
Jaké jsou tedy hlavní výhody regulace podlahového vytápění COSMO v jednotlivých místnostech? Především je to dosažení optimálního tepelného komfortu při pobytu osob v místnostech, vyšší úspory v oblasti nákladů na vytápění, rychlá kontrola teploty na podsvícených displejích regulátorů a snadná instalace. Svorkovnice umožňuje zapojení až 24 okruhů. Termostaty jsou osazeny tichým spínacím relé, které snižuje hlučnost spínání na minimum (využití v ložnicích, dětských pokojích apod.), zároveň disponují systémem PWM, který výrazně snižuje výkyvy teplot způsobené větší setrvačností podlahového topení. Je možno využít jak manuálních termostatů ovládaných kolečkem (CFLHTR230), tak plně digitálních (CFLHTRP230) s možností týdenního programu a dalších komfortních funkcí.

Závěr
Z výše uvedeného je zřejmé, že systém teplovodního podlahového vytápění COSMO je ideálním řešením pro vytápění moderně koncipovaných nízkoenergetických rodinných domů současnosti. Disponuje kvalitními komponenty prověřenými tisíci úspěšných instalací u nás doma i v zahraničí. Ještě vyšších úspor za vytápění je pak možné dosáhnout kombinací podlahového vytápění COSMO s alternativními zdroji energií, jako jsou tepelná čerpadla, kondenzační plynové kotle (např. Brotje) nebo využitím tepla ze zásobníků ohřívaných s pomocí solárních systémů. S novými regulacemi COSMO FLOOR pak mají zákazníci jistotu, že pokud se pro ně rozhodnou, budou moci svůj dům vytápět ještě s nižšími náklady, než tomu bylo doposud. Komplexní informace o možnosti nákupu a instalace podlahového vytápění COSMO Vám poskytnou pracovníci odborného velkoobchodu TZB Gienger nebo studií Elements po celé ČR.

Ivo Románek