Po loňském druhém místě na Mistrovství Evropy tahačů 2017 je tým Bullen of IVECO Magirus plně připraven na ročník 2018. IVECO se opět zúčastní Mistrovství Evropy tahačů FIA 2018 jako technický sponzor týmu Bullen of IVECO Magirus, který vznikl v rámci partnerství týmů Hahn Racing a Schwabentruck. Druhý jmenovaný reprezentoval značku posledních devět let, zatímco tým Hahn – šampión roku 2016 – bude soutěžit na palubě závodního tahače Stralis druhý rok po sobě.

Společnost zajišťuje týmu podporu v podobě 5,3tunového závodního tahače Stralis 440 E 56 XP-R s motorem IVECO Cursor 13 o impozantním výkonu 1180 koní a točivém momentu více než 5000 Nm. Tato vozidla jsou stavěna na rychlost 160 km/h, což je maximální rychlost povolená sportovními regulemi, a jsou výsledkem rozsáhlých modernizací, kterým se týmy věnovaly během zimních měsíců.
Letos mezi sponzory týmu patří i italský výrobce nákladních jeřábů Fassi Gru, špička na italském trhu, který vyváží, distribuuje a podporuje svou širokou škálu jeřábů po celém světě.


Třicetiletou německou pilotku Steffi Halm čeká debut v tahači IVECO č. 44 v roli nového lídra týmu Schwabentruck. Jako jediná žena na celém mistrovství již za volantem tahače dosáhla řady vítězství a jejím aktuálním cílem je toto mistrovství ovládnout ve svém Stralisu. S vlastním Stralisem pojede za Steffin tým i německý pilot Gerd Körber (č. 27), trojnásobný šampión Mistrovství Evropy tahačů (1996, 2001 a 2003).
Tým Hahn bude reprezentovat Jochen Hahn (č. 2), který v ročníku 2017 vybojoval druhé místo – jedná se o jeho první umístění v tahači IVECO Stralis.

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, to okomentoval slovy: „Těšíme se, že nová sezóna začne právě v Misanu. Je to příležitost pobavit zákazníky, řidiče i fanoušky. Letos se do seriálu vracíme s Gerdem a Jochenem, oba jsou držiteli titulů v evropském šampionátu, ale skutečnou novinkou je Steffi Halm, která usedne za volant tahače IVECO číslo 44. V době, kdy pilotek a mechaniček je jako šafránu, je Steffi pro ženy motivací, aby přišly pracovat do našeho průmyslu. Jsme přesvědčeni, že máme velmi konkurenceschopný a spolehlivý tahač, a naším snem je, aby Steffi jako první žena ovládla celé mistrovství Evropy: Steffi, vítej a ať se ti zadaří!“

IVECO absolvuje všech osm závodních okruhů a značku podpoří vystavenými vozy, fanouškovskými prodejnami a zázemím s pohoštěním. Společnost bude fanouškům zprostředkovávat aktuality z šampionátu prostřednictvím zpráv a fotografií z evropských okruhů.

Mistrovství Evropy tahačů 2018

KOLO

DATUM

OKRUH

ZEMĚ

1

26. – 27. května

Misano

Itálie

2

16. – 17. června

Hungaroring

Maďarsko

3

29. června – 1. července

Nürburgring

Německo

4

14. – 15. července

Slovakiaring

Slovensko

5

1. – 2. září

Most

Česká republika

6

15. – 16. září

Zolder

Belgie

7

29. – 30. září

Le Mans

Francie

8

6. – 7. října

Jarama

Španělsko