Opuštěné budovy továrních hal strojírenského podniku ustoupily výstavbě moderního bydlení. Pro zajištění vysokého standardu přispěje i tichá kanalizace SiTech+.

Projekt Waltrovka zahrnuje výstavbu 650 bytů v pěti až sedmi podlažních domech, 50 rodinných domů, administrativní budov a obchodů. V současné době probíhá první etapa výstavby. Developer si pro rozvody vnitřní kanalizace vybral odhlučněné potrubí SiTech, které bylo posléze nahrazeno nově uvedenou generací tohoto potrubí, SiTech+, které nabízí ještě lepší akustické vlastnosti. Trubka třívrstvé konstrukce poskytuje celou řadu nadstandardních výhod. Její vnější vrstva se vyznačuje obzvláště vysokou odolností proti poškození potrubí, díky speciálnímu materiálu střední vrstvy jsou spolehlivě zaručeny špičkové zvukově izolační vlastnosti a vnitřní vrstva potrubí zajišťuje ochranu proti vysokým teplotám a nepříznivým hodnotám pH proudícího media. Velkou výhodou je i snadná instalace podpořená  vylisovanými značkami na hrdlech tvarovek, díky nimž není nutné složitě promýšlet správnou směrovou orientaci jejich osazení.

Jsme patřičně hrdí na to, že naše plastové potrubní systémy budou součástí tak rozsáhlého a významného stavebního projektu. Moderní obytný komplex si zaslouží kvalitní a dokonale odhlučněný kanalizační systém, který můžeme díky novince SiTech+ nabídnout,“ říká David Penc, marketingový manažer Wavin Ekoplastik.

V projektu je kromě prémiového materiálu SiTech+ použito i plastové potrubí PPR PN16. Doposud bylo instalováno celkem 2 km potrubí SiTech+ a přes 7 km PPR PN16. Do konce tohoto roku se očekávají další dodávky. Developerem rezidence Waltrovka je Penta Investments, architektem sdružení ateliérů ADR.

Více informací naleznete na www.wavin.cz