Pořiďte si místo sprchového koutu s klasickou vaničkou v rámci úspor elegantnější a hlavně levnější sprchový žlábek. Díky této drobné úpravě získá Vaše nová koupelna navíc moderní a nadčasový vzhled. S usnadněním Vašeho rozhodování nyní přichází renomovaná německá společnost TECE. Ta zákazníkům nabízí zcela novou řadu sprchových žlabů TECElinus, které jsou dostupné za velmi příznivou cenu
a jsou vyrobeny z odolné, kvalitní, nerezové oceli. Nemusíte již kupovat cenově se podbízející „no name“ výrobky, protože TECE nabízí mnohem víc. Nezapomeňte však, že i levné výrobky musí splňovat podmínky bezpečné montáže a ověřte si, zdali váš sprchový žlábek obsahuje certifikovanou těsnící manžetu nebo pásku pro bezpečné přilnutí hydroizolační stěrky.

Sprchové žlaby TECElinus jsou nabízeny jako sety. Nestane se tak to, že některou potřebnou položku zapomenete objednat nebo objednáte nedopatřením něco jiného. V balení zákazník nalezne vše potřebné pro montáž*:
nerezový sprchový žlab
rošt z nerezové oceli
sifon DN 50 s průtočnou kapacitou 0,8 l/s
montážní podpěry pro fixaci a nastavení výšky těla žlabu až do výšky 125 mm
těsnící manžetu pro napojení příruby žlabu na hydroizolační stěrky

*Zvlášť se objednává pouze montážní lepidlo pro nalepení těsnící manžety.

Vybrat si můžete ze dvou typů roštů (žlab s nerezovým roštem nebo žlab pro vložení dlažby) v délkách 700, 800 a 900 mm. Žlaby mají nosnost 300 kg a jsou vyrobené z velmi kvalitní nerezové oceli.

A co je dobré vědět dříve, než si takový žlab pořídíte? Především něco o jeho údržbě...

Údržba žlabu je velice jednoduchá, neboť tělo žlabu je vyrobeno z jednoho kusu nerezové oceli, a proto nemá žádné spáry ani šrouby, které by bránily snadné údržbě. Z důvodu dlouhodobého zajištění původního vzhledu povrchů žlabů a roštů, je nutné věnovat pozornost následujícím doporučením:
Při čištění nerezových ploch nikdy nepoužívejte drátěnky, abrazivní houbičky, ani jiné tvrdé předměty. Vyhněte se také používání bělidel, silných kyselin a prostředků na bázi chlóru!
A jak byste měli žlab správně čistit? Nejdříve odstraňte rošt pomocí přiloženého kovového háčku. Viditelné plochy čistěte vždy pomocí měkké látky. Používejte pouze teplou vodu a šetrné čisticí prostředky pro domácnost.
Po vyčištění musí být všechny povrchy z nerezové oceli důkladně opláchnuty čistou vodou.
Dalším krokem je čištění roštu. U roštu záleží na tom, jaký typ máte. U nerezových roštů postupujte stejně jako u těla žlabu. Pokud máte nerezový rošt s vloženou dlažbou, čistěte ho stejným způsobem, jako zbytek podlahy. Jestliže si nejste jistí, jaký prostředek na podlahu použít, informujte se u svého dodavatele dlažby nebo obkladů. Důležité je věnovat pozornost také čištění sifonu, čímž předejdete jeho případnému ucpání nebo nepříjemnému zápachu.


Klára Křehlová

 

 

Tece, sprchové žlaby, sprchové žlábky, sprchové kouty dík