Studie dokládají, že se na bezpečných staveništích pracuje rychleji. Neboť při nízké úrovni bezpečnosti vznikají, kromě možného úrazu, další náklady; počínaje pracovní neschopností až po právní následky včetně zastavení výstavby. Přitom je zajištění komplexní bezpečnosti jednoduché: společnost Doka vyvinula snadno a rychle ovladatelné bezpečnostní výrobky pro jednoduché použití při nasazení bednění Doka i bez něj.

Celistvé chápání systému začíná už při vývoji bednicích systémů. Bezpečnost, snadná manipulace a ergonomie patří mezi důležité vlastnosti výrobků Doka. Nasazení vysoce kvalitních materiálů a surovin pak zajišťuje dlouhou životnost, i bezpečnost bednicích prvků.

Systémy Doka spojují rychlost, bezpečnost a hospodárnost na staveništi. Pro vysoký standard výstavby i bezpečnosti poskytuje Doka kompletní systémy pro stropní, stěnová nebo sloupová bednění. U těchto bednění jsou ochranné funkce, jako pracovní plošiny s integrovanou boční ochranou nebo výstupy přímo součástí. Předmontáž ochranných prvků na zemi a jednoduché spojovací díly, které umožňují současné přemísťování bednění i plošiny pak zajišťují rychlý a bezpečný průběh výstavby. Samozřejmostí je nabídka sloupků zábradlí, které jsou připraveny k ochraně volného okraje na kterékoliv stavbě. Pro práce na bednění i pro vyvazování výztuže pak je možné společně s ostatními systémy dodat i pracovní lešení Modul.

Bezpečnost od projektování až po dokončení výstavby
Už v rámci fáze projektování podporuje Doka své zákazníky odborným poradenstvím v oblasti bezpečnosti. Důkladná analýza výchozí situace je základem pro individuální řešení, které přináší i zapojení vhodných bezpečnostních výrobků. Efektivního a ekonomického nasazení bednicích i bezpečnostních systémů je dosaženo díky správnému použití jednotlivých komponent a pro správné nasazení je důležité i poskytování plánů, návodů nebo bezpečnostních listů. Služby jako praktické školení, praktická pomoc montážních mistrů nebo nasazení odborných poradců podporují bezpečnost na vysoké úrovni přímo v místě stavby.

Viditelnými znaky spolehlivosti výrobků Doka jsou certifikáty jako značky CE nebo GS. Díky svému nasazení v oblasti bezpečnosti obdržela Doka řadu vyznamenání a cen. Navíc přináší každoročně další inovace a to na výročí světového dne bezpečnosti, který se koná 28. dubna.