Systém kabelových žlabů ZEKAN společnosti CWS s. r. o.

Společnost CWS s. r. o. se zabývá výrobou a dodávkami kabelových žlabů ZEKAN. Plastové kabelové žlaby ZEKAN jsou používány při výstavbě železničních koridorů, pro účely pokládky kabelů telekomunikačních firem a energetiky.

Systém kabelových žlabů ZEKAN společnosti CWS s. r. o.

Slouží k pokládce kabelů a kabelových chrániček do země, kde zajišťují ochranu vedení před mechanickým poškozením. Byly vyvinuty jako náhrada za žlaby betonové. Oproti žlabům betonovým je jejich předností nízká hmotnost, snadná manipulace a opracovatelnost běžnými nástroji na kov a dřevo. Žlaby jsou vyráběny extruzí, čímž je zajištěna kompaktnost výrobku a přesnost rozměrů. Vzhledem k nízké hmotnosti jsou podstatně sníženy náklady na dopravu, překládku a vykládku. Konečné provedení žlabů, tvar a rozměry byly určeny po mnoha úpravách a dlouhodobých konzultacích s montážními útvary firem, které tyto žlaby používají.
Použití těchto žlabů umožňuje opětovný přístup ke kabelovému vedení a jeho případné doplnění, opravu nebo výměnu. Přístup je zajištěn díky zámku, kterým jsou žlaby opatřeny. Tento zámek slouží k pevnému spojení spodního dílu a víka.

Žlaby jsou dodávány ve čtyřech rozměrových variantách (vnitřní rozměr):
ZEKAN 1 - 100 x 100 mm
ZEKAN 2 - 120 x 100 mm
ZEKAN 3 - 130 x 140 mm
ZEKAN 4 - 200 x 126 mm

Pro zajištění kompaktnosti trasy pro podélné spojení spodních dílů kabelových žlabů jsou používány spojky ve tvaru "U". Spojky umožňují vytvořit vedení bez přechodů a vyčnívajících hran, čímž jsou eliminovány komplikace při kladení nebo zatahování kabelů.
Dále je k pokládce kabelových žlabů využíváno tvarových dílů, které urychlují montáž a zajišťují variabilitu trasy, bez snížení úrovně mechanické ochrany kabelového vedení. Pro vytvoření oblouku kabelové trasy nebo pro obejítí překážky, stožáru apod., jsou používány ohyby kabelových žlabů.

Ohyby jsou vyráběny v celé rozměrové řadě kabelových žlabů ZEKAN. Standardně jsou dodávány pod úhly 30° a 60° (na zakázku lze vyrobit ohyby dle požadovaného úhlu). Díly ohybů jsou, stejně jako kabelové žlaby pro přímé trasy, opatřeny zámkem pro pevné spojení vrchního a spodního dílu.
Pro rozbočení nebo sloučení kabelových vedení jsou dodávány T- kusy.
Na požadavek odběratele lze opatřit víka žlabu barvou a popisem dle zadání. Barva je nanášena koextruzí v celé pohledové části víka včetně bočnic.
Společnost CWS byla 20. 9. 2007 vyhlášena firmou roku Ústeckého kraje a postoupila do celorepublikového finále. Splnila přísná kriteria, která byla nastavena a posunula se tak ve svém vývoji do dalšího stadia. Postupem let se CWS vyprofilovala ve společnost splňující požadavky, které jsou kladeny na řízení a vlastní chod moderní a pružné firmy.


CWS s. r. o.
Tovární 1378/40, 400 01 Ústí nad Labem
tel.: 477 101 477, fax: 477 101 470
e-mail: cws@cws.cz, http://www.cws.cz

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI Další partneři