Kombinace designu a funkce
Kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem je první vnitřní jednotkou určenou výhradně do evropských komerčních prostor. Je výsledkem spolupráce mezi společností Daikin a renomovaným mezinárodním produktovým designovým studiem Yellow Design. Kazeta je navržena tak, aby ladně splývala s moderními komerčními interiéry budov a aby jako první na trhu zcela zapadla do standardních evropských stropních panelů (600 x 600). V ostatních panelech tak mohou být bezproblémově nainstalovány světla, reproduktory a sprinklery.

Plochý dekorační panel je k dispozici ve dvou barevných kombinacích: bílé nebo bílo-stříbrné. Tím je vytvořena perfektní kombinace designu a funkce. Čtyřcestný ventil a inteligentní čidla (volitelné doplňky) zajišťují splnění nejvyšších nároků na architektonické řešení a zároveň přináší komfort i výjimečnou třídu energetické účinnosti (až A+).

Přestože se jedná o první spolupráci s Yellow Design, tak Daikin již v minulosti uvedl na trh velmi zajímavé designové produkty. Jedná se především o vnitřní klimatizační jednotky Nexura a Daikin Emura, které elegantně ladí s každým moderním interiérem. Vnitřní jednotka Daikin Emura vyhrála Good Design Award 2011 a iF Product Design Award 2010 za kvalitu designu, zpracování a výběr materiálu, stejně jako za vysoký stupeň inovací, energetickou účinnost a funkčnost. V neposlední řadě obdržela v roce 2010 čestné uznání od Red dot Design Award a v roce 2011 byla nominována na Designpreis Deutschland.

Yellow design je agenturní síť, která se nachází v Kolíně nad Rýnem, Pforzheimu, Berlíně a Tokiu a poskytuje kompletní škálu služeb od strategie značky až po produktový design a produktový vývoj. Yellow Design má za sebou téměř 40 letou historii a spolupracuje s mezinárodními korporacemi, jakožto i malými a středními podniky a institucemi z různých průmyslových odvětví. Mezi její klienty patří BMW, British American Tobacco, Lufthansa, GlaxoSmithKline, Pelikan, HOESCH, Swatch a Lindt & Sprüngli. Yellow Design již získal více než 80 mezinárodních designérských ocenění a cen za inovace.

Flexibilní řešení pro moderní navrhování budov
Moderní komerční prostory jsou navrženy tak, aby byly prostorově flexibilní. Firmy tak jednoduše mohou změnit dispozici svých prostorů pomocí dočasných nebo trvalých stěn. To s sebou může nést problémy, že vnitřní klimatizační jednotky mohou skončit těsně u stěny nebo v rohu místnosti, což činí následné potíže s prouděním vzduchu.

Kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem je vhodným a jednoduchým řešením i v této komplikované situaci. Čtyři výdechové klapky je možné individuálně ovládat a uzavřít kteroukoliv z nich v případě potřeby. To má za následek zvýšení flexibility designu pro architekty a snížení potencionálně nákladných změn dispozic u rekonstrukcí pro majitele budov.

Snížení dopadu na životní prostředí
Architekti navrhují systémy pro řízení klimatu, které splňují neustále se zpřísňující legislativní normy pro životní prostředí. Kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem může být použita s prvotřídními Daikin Sky Air a VRV systémy, snižuje spotřebu energie a výrazně snižuje také emise oxidu uhličitého, aniž by byla ohrožena úroveň vnitřního komfortu.

Komfort a kvalita ovzduší řízená inteligentními čidly
Kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem nabízí také možnost volitelné doplňkové sady inteligentních čidel. Konkrétně se jedná se o čidlo přítomnosti osob a podlahové čidlo, která můžou snížit spotřebu energie až o 27% a upravit proudění vzduchu pryč od lidí, kteří se nacházejí v místnosti. Teplota vzduchu v místnosti je tak rovnoměrně rozdělena. Kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem má také speciální filtry, které jsou součástí jednotky jako standard. Tyto filtry odstraňují prachové částice a snižují vlhkost vzduchu. Další výhodou je, že kazeta má hladinu akustického tlaku pouze 25 dBA, což z ní činí nejtišší jednotku na komerčním trhu.

Daikin kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem – Design a Génius v jednom
Díky uvedení této kazetové jednotky na trh se Daikin opět stává průkopníkem v designu a technologiích pro řízení klimatu. Nejedná se o snížení technologické funkcionality oproti designové formě – kazetová jednotka s plochým dekoračním panelem má ikonický design, je vhodná pro všechny moderní nebytové prostory, nastavuje nejvyšší úroveň vnitřního komfortu pro uživatele, zvyšuje kvalitu ovzduší a má špičkovou energetickou účinnost.

Ať už je kazeta součástí Sky Air nebo VRV systému, nabízí tato nová řada kazetových jednotek elegantní řešení pro řízení klimatu pro architekty, stavební inženýry, projektanty, instalatéry, vlastníky stavebních firem i životní prostředí.

Další informace o těchto nových řadách jednotek Daikin a celé produktové portfolio naleznete na www.daikin.cz.