Nároky na úroveň tepelné izolace staveb se neustále zvyšují. Rozhodujícím faktorem již nejsou samotné legislativní požadavky, ale snaha o dosažení co největších úspor nákladů na vytápění stavebních objektů a v poslední době také nákladů na klimatizaci v letním období. Zvyšuje se podíl nízkoenergetických domů, to je staveb s výrazně nižší spotřebou tepla na vytápění, než je předepsané současnou legislativou. Za nízkoenergetický dům je přitom považován objekt se spotřebou tepla na vytápění přibližně 50 kWh/m2.rok. Spotřeba tepla u staveb s běžnou tepelnou izolací je přitom asi dvojnásobná a u nezateplených staveb je ještě výrazně vyšší.

Pro dosažení žádoucích tepelně technických vlastností šikmých střech současných staveb již zpravidla nestačí samotné zvětšování tlouštěk klasických izolačních materiálů při použití tradiční skladby střešní konstrukce, ale je nutné hledat nová konstrukční řešení bez tepelných mostů a s minimálními nároky na zmenšení vnitřního prostoru podkroví.
Systémy pro izolaci šikmých střech řady BACHL tecta-PUR využívají jako tepelně izolační materiál pěnový polyuretan, který má mimořádné izolační schopnosti. Například desky systému BACHL tecta-PUR 024 mají výpočtovou hodnotu součinitele tepelné vodivosti pouze 0,024 W/mK. U tohoto systému postačí pro dosažení požadované hodnoty součinitele prostupu tepla tloušťka polyuretanu 100 mm místo 160 mm klasické izolace, například pěnového polystyrenu a pro dosažení hodnoty doporučené pro nízkoenergetické domy tloušťka polyuretanu 160 mm místo 250 mm klasické izolace. Tloušťka polyuretanu 240 mm je určena pro energeticky pasivní domy.

Další předností systému BACHL tecta-PUR je volba umístění tepelné izolace v rámci konstrukce šikmé střechy. Izolace je umístěna nad krokvemi, což přináší řadu výhod. Vytvoří se celistvá izolace bez tepelných mostů, celá nosná konstrukce krovu je tepelně izolována a nedochází k jejímu poškozování vlivem teplotních změn, prodlouží se její životnost a je možné ji navrhovat úsporněji. Vnitřní prostor podkroví není kvůli tepelné izolaci zmenšován, naopak se uvolní prostor mezi krokvemi a interiér tak může získat atraktivní a stále žádanější přírodní vzhled.

Postup pokládky izolačního systému BACHL tecta-PUR.

Izolační systém BACHL tecta-PUR bývá nejčastěji pokládán na celoplošný dřevěný záklop. Nejprve se položí podkladová parotěsná fólie BACHL tecta-fol. Na okapovou hranu se upevní zarážecí dřevěný hranol nebo zajišťovací klíny v tloušťce izolační vrstvy. Při pokládce jednotlivých desek o rozměru 2500x1250 mm se postupuje od okapové hrany směrem k hřebenu střechy s vystřídáním svislých spár. Spojení mezi jednotlivými deskami na pero a drážku zamezuje vzniku tepelných mostů. Horní strana izolačních desek je opatřena ochrannou difuzní fólií se samolepícími přesahy, která plní funkci pojistné hydroizolační vrstvy.
Jednotlivé desky se připevňují přes střešní kontralatě pomocí speciálních systémových šroubů, které jsou přes tepelnou izolaci přišroubovány až do krokví. Kolmo na kontralatě se připevňují střešní latě, na které se pokládá střešní krytina.

Individuální řešení pro každou střechu.

Firma BACHL poskytuje projektantům a prováděcím firmám rozsáhlý technický servis, který zahrnuje poskytnutí kompletních projekčních podkladů včetně zpracování průkazu energetické náročnosti budovy a montážních pokynů, spolupráci při výběru optimální varianty a řešení konstrukčních detailů, výpočet spotřeby materiálu a technické poradenství přímo na stavbách.