Akademie zateplování nabídne jak odborný program, tak možnost  účastníků vzájemně se podělit o zkušenosti, tipy i triky z každodenní praxe.

To, že v době stále rostoucích cen energií zateplení šetří peníze, ví už dnes snad každý. Účastníci Akademie zateplování se navíc dozví, že dobře provedené zateplení může výrazně zvýšit požární bezpečnost celé budovy, a tím ochránit nejen majetek, ale i lidské životy. Zateplení také mnohdy pomáhá v boji s obtížným hlukem, dokáže zamezit vzniku plísní a tvorbě vlhkosti uvnitř budov. To vše a ještě mnohem více se zájemci dozví, pokud přijmou pozvání a zúčastní se Akademie zateplování. Společnost Knauf Insulation zamýšlí v rámci Akademie zateplování navíc vyslechnout názory projektantů a architektů, kteří stojí u zrodu celé stavby.

Akademie zateplování bude probíhat formou seminářů, během nichž mají účastníci možnost diskutovat o problémech a zapeklitostech každodenní praxe. Akademie zateplování nabídne odborníkům i laikům příležitost získat kompletní informace o skutečně funkčním zateplení, včetně aktuálních informací o standardizovaných konstrukčních systémech, nových produktech a moderních technologiích. Účastníci si odnesou znalosti o správném řešení detailů v zateplení fasád, podkroví i příček. První ročník Akademie zateplování letos proběhne ve třech městech. Zahájení se koná 22. března v Ostravě, semináře budou pokračovat 24. března v Brně a 7. dubna v Praze, kde bude Akademie zateplování ukončena.

Účast na Akademii zateplování je zdarma. Odbornou garanci poskytuje přední český odborník v oblasti zateplování Doc. Ing. František Kulhánek ze stavební fakulty ČVUT Praha. Další výhodou pro účastníky je získání jednoho akreditačního bodu do celoživotního vzdělávání ČKAIT. Počet míst je kapacitně omezen, proto se prosím registrujte co nejdříve na webových stránkách Akademie zateplování, kde naleznete podrobnější informace a hlavně program seminářů, více na www.akademiezateplovani.cz.