Dřevo se stalo v dnešní energeticky úsporné době neodmyslitelným stavebním materiálem. Jedná se o přírodní, a tudíž snadno obnovitelnou surovinu, která umožňuje rychle, ekonomicky a ekologicky stavět. Společnost Knauf Insulation dlouhodobě podporuje trvale udržitelný rozvoj ve stavebnictví, a proto představuje nový systém NATURHOME, který nejlépe vyhovuje potřebám dřevostavby.

Systém NATURHOME s izolací NATUROLL s ECOSE® Technology vyniká svými tepelnými vlastnostmi, požární bezpečností a ochranou proti hluku. Laboratorní zátěžové testy provedené nezávislou zkušebnou ukázaly, že NATURHOME přežije extrémní žár a neshoří. Požární odolnost obvodové stěny dřevostavby je REI 45 minut z vnitřní strany konstrukce a REI 60 minut z vnější strany konstrukce. Stropní konstrukce dřevostavby má požární odolnost REI 60 minut. „Pokud srovnáme skelnou izolaci v systému NATURHOME s izolací kamennou, která se u dřevostaveb doposud používala, lze konstatovat, že v systému NATURHOME i skelná izolace dokonale splní veškeré náročné požadavky stavby. Skelná minerální izolace s ECOSE® Technology je lehčí, pružná, cenově dostupnější, lépe se s ní pracuje, šetří náklady na dopravu a skladování. A co je neméně důležité, izolace je bez formaldehydu, fenolů, akrylátů, bez barviv a bělidel a splňuje nejpřísnější nároky na kvalitu vzduchu v interiéru.“ říká Ing. Marcela Bosáčková, aplikační manažerka společnosti Knauf Insulation. „Svými vlastnostmi systém NATURHOME se skelnou izolací NATUROLL předčí běžně užívané skladby s kamennou izolací.“

Pokud vás zajímají ekologické dřevostavby a chcete se o nich dozvědět více, přijměte pozvání na veletrh Dřevostavby, který se koná v Praze na výstavišti v Holešovicích ve dnech 24 - 27. února 2011. Pro odborníky i laiky jsou připraveny zajímavé přednášky o energetický úsporných budovách. Společnost Knauf Insulation pro účastníky veletrhu navíc připravila seminář o novém systému NATURHOME pro dřevostavby - v pátek 25.2.2011 od 10.15 hod. v přednáškovém sále v hale č. 1 Průmyslového paláce. Na stánku společnosti Knauf Insulation (hala 2, stánek 2B10) odborníci každému zájemci poradí, co je  pro jeho dřevostavbu nejvhodnější. Více informací o veletrhu naleznete na webových stránkách www.idrevostavby.cz. Těšíme se na vás.