Technologie nahrazuje klasické klíčovací pozadí obrazovkami sestavenými do různých tvarů a promítá filmové okolí v reálném čase. Díky rekordně rychlé výstavbě mohl provozovatel převzít budovu do předčasného užívání již letos na jaře. 

„Revoluční LVT a koneckonců veškeré kulisy a další technická zařízení lze zavěsit ke stropu pomocí speciální ocelové konstrukce. Podstropní rošt zvaný rigging díky svému nakotvení do průvlaků a sloupů odolá bodovému zatížení až do výše 350 kg. Velmi si cením toho, že jsme mohli být součástí technologické revoluce světové kinematografie – LVT se totiž skutečně dá nasadit jen v několika málo evropských ateliérech,“ říká vedoucí projektu Petr Šrámek ze společnosti Metrostav.

Z technických zajímavostí ateliéru lze dále zmínit silnou vzduchotechniku, která je dimenzována na expresní odsávání kouřových efektů. Další specialitou, která se v průmyslových halách většinou neřeší, je práce s akustikou. Stropy jsou pokryty akustickými panely zabraňujícími zvukovým odrazům a veškeré dveře a vrata splňují náročné požadavky na zvukovou těsnost. Po nainstalování technologií bude celá budova prošpikována kilometry kabelů, aby umožňovala potřebný přenos dat mezi ateliérem a střižnami.

Nová hala STAGE 7 o velikosti 1250 m2 reprezentuje již sedmý filmový ateliér Prague Studios. Prague Studios v Letňanech tak již svou ateliérovou rozlohou překonal ateliéry Barrandov, které byly historicky baštou českého filmového průmyslu. Kromě samotného ateliéru je součástí STAGE 7 veškeré zázemí pro filmový průmysl zahrnující catering, šatny, maskérny, ale také střižny a serverovny. Budova tak funguje jako kompletní výrobní jednotka pro natáčení náročných hollywoodských produkcí.

„Filmové ateliéry stavím ve své profesní kariéře poprvé. Výstavba byla velmi dynamická, protože v zadání byl pouze projekt pro stavební povolení a prováděcí dokumentaci jsme dotvářeli za pochodu. O to víc mě těší, že jsme dokázali předat stavbu v několikatýdenním předstihu,“ dodává hlavní stavbyvedoucí Filip Mandel.

Výstavba sedmého filmového ateliéru pro Prague Studios v letňanském areálu Letov začala vloni v listopadu a bude dokončena letos v srpnu. Samotné prostory filmového ateliéru však mohly být díky rychlosti výstavby předány do předčasného užívání již letos na jaře. V současnosti již stavbaři METROSTAVU dokončují vnitřní kompletace a venkovní komunikace.