Společnost EquipmentWatch využívá vlastní algoritmy, odpisové plány a další data a jejich analytici předpovídají, které stroje zákazníkům v příštích pěti letech přinesou vyšší návratnost investic.

Beka Nemstsveridze, produktový manažer pro ADT Doosan, uvedl: „Kloubové sklápěče značky Doosan jsou známé svým výkonem, odolností a spolehlivostí. Jsme potěšeni, že jsme získali toto ocenění za nejvyšší zůstatkovou hodnotu od EquipmentWatch, díky čemuž se naši prodejci a zákazníci mohou utvrdit v tom, že si vybrali správně.“

Nejlepší výkon v komplikovaném terénu ve své třídě
Do nejnovější generace kloubových sklápěčů od společnosti Doosan patří modely DA30-7 a DA45-7 s užitečném zatížením 28 a 41 tun. Model DA30-7 je poháněn 9litrovým dieselovým motorem Scania DC09 o výkonu 276 kW (375 k). Model DA45-7 je poháněn 13litrovým dieselovým motorem Scania DC13 s výkonem 368 kW (500 k). Oba motory splňují emisní normu Stage V.

Stejně jako všechny kloubové sklápěče Doosan mají modely DA30-7 a DA45-7 kloubový závěs umístěný za otočným prstencem, což zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti na přední nápravě i při maximálním úhlu natočení kol. To v kombinaci s volně kyvným zadním tandemovým podvozkem zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti na každé kolo a zaručuje trvalý kontakt a pohon 6 kol pro rovnoměrné rozložení výkonu a vynikající výkon zejména na obtížných terénech, jako je měkká půda, nerovné povrchy, velmi strmé svahy, úzké zatáčky nebo kombinace všech těchto obtížných podmínek.

Společnost Doosan nyní uvedla na trh novou verzi 4x4 kloubového sklápěče DA45-7, která doplňuje tyto standardní, na trhu úspěšné modely 6x6 kloubových sklápěčů. Nový 4x4 kloubový sklápěč byl jednou z několika světových premiér od společnosti Doosan na veletrhu Bauma 2022 a jeho cílem je konkurovat pevným sklápěčům (RDT) ve třídě 40 tun.

Na novém 4x4 kloubovém sklápěči je jednotka předního podvozku a kabiny stejná jako u modelů 6x6, přičemž úpravy byly provedeny pouze na jednotce zadního sklápěče. Model 4x4 DA45-7 s převodovkou ZF EP8-420 je dvounápravový kloubový sklápěč s dvojitými koly vzadu a sklápěcí částí podobnou té, kterou používají pevné sklápěče ve třídě 40 tun.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.