Mezi hlavní výhody Fade patří snadná instalace i údržba a hlavně tvárnost. Ta umožňuje montáž na všechny typy povrchů včetně klenutých či zakřivených stropů.

Skvělá akustika
Oproti konkurenci má bezespárový systém Fade nadstandardní akustické vlastnosti, a to i díky své struktuře s velmi otevřenými póry. Jeho výjimečnou absorpci hluku podporují také anorganické materiály a perlit v patentované receptuře. Bezespárová omítka Fade má vlastnosti podhledu klasifikovaného do absorpční třídy A. Existuje celkem pět absorpčních tříd nesoucí označení A až E, přičemž třída A představuje nejvyšší úroveň pohlcení zvuku. Díky svým atributům také Fade napomáhá ke splnění požadavků na dobu dozvuku, které stanovuje certifikace LEED. Tento dobrovolný certifikační program budov si klade za cíl ochránit životní prostředí během výstavby a následně v rámci provozu. Kromě toho má významný vliv na provozní náklady objektů i na zdraví a produktivitu jejich uživatelů.

Flexibilita
Možnosti akustické omítky Fade jsou všestranné. Je možné ji nanášet na podklad, který není dokonale rovný a během instalace se dá jednoduše tvarovat i ohýbat. Proto může být Fade aplikován prakticky na každý povrch – tedy i na stěny, klenby či zakřivené stropy. „Umožňuje tak vytvořit optimální akustické podmínky nejen ve velkých komerčních, kancelářských a volnočasových prostorách, ale i ve školách, galeriích či restauracích. Dokonce je díky své tvárnosti a bezespárovému vzhledu vhodná i do historických či památkově chráněných objektů,“ říká David Horecký, Sales Manager společnosti Ecophon pro Českou republiku. Omítka Fade je nabízena v širokém spektru barev RAL a NCS a ve dvou povrchových úpravách (ultra hladký a hladký povrch) tak, aby vyhovovala designově náročným požadavkům.

Snadná instalace a údržba
Samotná instalace je snadná a rychlá (viz příloha TZ). Vytvoří absolutně hladký a bezesparý povrch se zajištěním akustického komfortu. Anorganický a antistatický povrch zajistí dlouhou životnost, stálost barvy a velkou odolnost vůči UV záření i vlhkosti. Je odolný v jakémkoli prostředí, a navíc nevyžaduje žádnou údržbu.

Ukázka instalace akustické omítky Fade


Životní prostředí

Při výrobě akustické bezespárové omítky Fade jsou používány výhradně obnovitelé zdroje a v samotném produktu nejsou použity žádné nebezpečné chemické látky ani těkavé organické látky (VOC), proto přispívá ke zdravému vnitřnímu prostředí budov.

Více informací o produktu poskytne video, které můžete zhlédnout ZDE.