Skupina Zehnder podepsala smlouvu na získání majoritního podílu 75% ve francouzské společnosti Caladair dne 7. října 2021. Společnost byla založena v roce 1979 a sídlí v Mâconu v burgundské oblasti. Vyvíjí, vyrábí a prodává energeticky účinné ventilační a termodynamické systémy, především pro komerční budovy. S 80 zaměstnanci dosáhla společnost v roce 2020 obratu přibližně 10 milionů EUR, z toho jedna třetina byla realizována mimo Francii.

Prostřednictvím akvizice skupina Zehnder rozšiřuje své portfolio produktů pro větrání o velké vzduchotechnické jednotky pro komerční budovy a bytové domy – strategicky důležité odvětví, které jí umožní zacelit mezeru v sortimentu. Společnost Caladair bude nadále působit na svém současném místě pod vedením stávajícího generálního ředitele, který drží menšinový podíl 25%. Dosavadní zákaznické portfolio je třeba udržovat a posilovat. Kromě toho budou výrobky Caladair prodávány prostřednictvím zavedených prodejních kanálů na různých trzích skupiny Zehnder Group, s využitím dalších synergií.

Očekává se, že uzavření nákupu proběhne v následujících týdnech.

Profil společnosti
Skupina Zehnder usiluje o zlepšení kvality života pomocí komplexních řešení pro vnitřní klima. Globálně aktivní společnost vyvíjí a vyrábí své výrobky v 17 závodech, včetně 3 závodů v Číně a 3 v Severní Americe. Její prodejní aktivity ve více než 70 zemích probíhají prostřednictvím místních prodejních společností a obchodních zastoupení.

Produkty a systémy Zehnder Group pro vytápění a chlazení, komfortní větrání interiérů a čištění vzduchu se vyznačují vynikajícím designem a vysokou energetickou účinností. Zehnder Group patří mezi lídry na trzích své působnosti a z hlediska technologie ve svých obchodních oblastech se značkami jako Zehnder, Runtal, Acova, Bisque, Greenwood, Paul, Core, Nather 兰 舍, Fortuneway, Enervent a Recair.

Skupina Zehnder má své sídlo v Gränichenu (Švýcarsko) od roku 1895. Celosvětově zaměstnává přibližně 3 500 lidí a v roce 2020 dosáhla tržeb 618 milionů EUR. Společnost je kótována na SIX Swiss Exchange (symbol ZEHN / číslo 27 653 461). Nekótované akcie na jméno B jsou v držení rodiny Zehnder a osob s nimi úzce spojených.

Další informace o Zehnder Group naleznete na www.zehndergroup.com nebo na stránkách obchodního zastoupení pro Českou republiku a Slovensko – Zehnder Group Czech Republic s.r.o., www.zehnder.cz.