Veletržní odvětví výrazně zasáhla pandemická opatření. Obchodníci ztratili možnost osobní prezentace a kontaktu se zákazníky a zákazníci neměli příležitost nejen si nové produkty a technologie „osahat“, ale také se poradit s odborníky o nejvhodnějším řešení pro své projekty. Proto je blížící se veletrh FOR ARCH, který se po roce vrací do hal letňanského výstaviště v plné síle, vítanou a důležitou příležitostí.

„I letos bude FOR ARCH přehlídkou novinek a technologií ze sekcí stavebních prvků a materiálů, elektrotechniky a zabezpečení, vytápění, dřevostaveb, oboru bazény, sauny & spa a nabídne doprovodný program pro odborníky i laiky. Pozornost se zaměří také na tematiku dotačních programů nebo bezpečnosti, chybět nebudou ani odborné konference a poradenská centra,“ říká ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Čechy láká chytrá domácnost stále více, veletrh FOR ARCH poradí s bezpečností i s úsporami


Chytré domácnosti na vzestupu

O chytré vybavení a zabezpečení domácnosti má každým rokem zájem stále více Čechů. Především mladší rodiny vybavují své domovy nejen chytrými bezpečnostními zařízeními či systémy na ovládání energií, ale také chytrými spotřebiči. Podle údajů statistiků používá alespoň jedno chytré zařízení spojené s domácností 12 procent Čechů ve věku 25–34 let. Tyto technologie přinášejí nejen vyšší úroveň zabezpečení a ochrany, ale také úspory i komfortnější život. Proto je oblast elektrotechniky a zabezpečení jedním z pilířů veletrhu FOR ARCH, který nabízí osobní výběr produktů od nejvýznamnějších firem i možnost bezplatné konzultace s odborníky na stáncích vystavovatelů a v Poradenském centru Ministerstva vnitra ČR.

Vystavovatelé z této sekce v rámci veletrhu představí své elektrotechnické novinky v oblastech zabezpečení, domácí zábavy, osvětlení, ovládání funkcí domu a v automatizaci budov či ve výrobě vlastní elektřiny; a také poradí, jakým způsobem si zařídit chytré a úsporné bydlení. Své nejnovější výrobky představí v Letňanech například společnosti S-Power, Immax, Optosat, Jablotron nebo 2N Telekomunikace a Teco. Téma elektrotechnika a zabezpečení bude též součástí doprovodného programu, kde se zájemci seznámí s nejnovějšími bezpečnostními trendy a řešeními k ochraně budov a zabezpečení majetku.

Nejen o chytré domácnosti se návštěvníci na veletrhu dozví maximum informací. Budou moci v Letňanech vyřešit či posunout své plány a požadavky na stavbu či rekonstrukci: od prvního náčrtu až po detailní podobu interiéru. A to také díky mimořádnému souběhu FOR ARCH s nábytkářským veletrhem FOR INTERIOR. Ten nabídne portfolio produktů a služeb z odvětví nábytku, interiérů a bytového designu, čímž dokonale doplní klasickou nomenklaturu stavebního veletrhu.

Více informací najdete na www.forarch.cz.