Díky své minimální šířce 2,5 m vyhovuje požadavkům na obousměrný provoz a stala se součástí mezinárodní dálkové cyklotrasy Greenway P-W spojující Prahu a Vídeň.

Přestože nová trasa vede oblíbenou rekreační oblastí, velký význam bude mít i pro místní obyvatele, jimž bude sloužit k bezpečné a komfortní přepravě do zaměstnání, škol či za službami. Díky nové cyklostezce se cyklisté mohou vyhnout hlavnímu silničnímu tahu spojujícímu Sedlčany s městem Sedlec - Prčice a užít si tak poklidnou a především bezpečnou jízdu v malebné krajině podél Sedleckého potoka.

O spojení jediných dvou měst sedlčanského regionu stezkou pro cyklisty se hovoří již od roku 2007. Nakonec byla výstavba cyklostezky pojmenované po staviteli rybníků Jakubu Krčínovi zahájena až v prosinci roku 2019. Pro Sdružení obcí Sedlčanska ji vybudovala společnost BES ve spolupráci se společností M – SILNICE. O financování stavby za 88 milionů korun včetně DPH se podělily Státní fond dopravní infrastruktury, Středočeský kraj, město Sedlčany, město Sedlec – Prčice, obec Jesenice, Kosova Hora a Nedrahovice a Sdružení obcí Sedlčanska.

BES s.r.o. je tradiční a silná společnost působící na Benešovsku a Příbramsku v oboru silničního stavitelství. Patří do Skupiny Metrostav. Mezi její hlavní činnosti se řadí zejména výstavby a rekonstrukce pozemních komunikací a mostů.