Viega potrubí z ušlechtilé oceli 1.4520 umožňuje rychlou, bezpečnou a stabilní instalaci v prostředí, které je vlivem vnějších faktorů snadno náchylné na vznik koroze. Je vhodné pro vedení technických plynů, stlačeného vzduchu, otopné a chladicí vody a pro další speciální aplikace. Pro bezproblémovou, časově i ekonomicky efektivní instalaci s dlouhou životností je k dispozici rozsáhlý sortiment lisovacích tvarovek a speciální komponenty pro nejrozmanitější aplikace, a to v rozměrech od 15 do 108 mm, včetně mezirozměru 64 mm. Trubky z ušlechtilé oceli 1.4520 nejsou určeny pro instalace pitné vody a na každé trubce je tento fakt zřetelně označen dvěma linkami, symbolem a ochrannými zátkami na koncích trubky v měděné barvě. Tím je vyloučena jakákoliv záměna nebo nevhodný způsob instalace.

Viega trubky z ušlechtilé oceli 1.4520 umožňují rychlou, bezpečnou a stabilní instalaci v prostředí, které je vlivem vnějších faktorů snadno náchylné na vznik koroze. Jsou vhodné pro vedení technických plynů, stlačeného vzduchu, otopné a chladicí vody a pro další speciální aplikace. (foto: Viega)


Vysoce kvalitní těsnicí prvky lisovacího systému

Ekonomičnost musí být v mnoha průmyslových aplikacích zajištěna dlouhodobou garancí bezproblémového a bezúdržbového provozu. Těsnicí prvky lisovacího systému Viega jsou z vysoce kvalitních elastomerů a jsou tak dokonale přizpůsobeny jednotlivým podmínkám a kombinacím vedeného média, tlaku a teplotám v různých oblastech použití. V závislosti na provozních teplotách se využívají těsnicí prvky z EPDM a FKM a umožňují spolehlivý provoz po celou dobu životnosti instalace. Proti případným nedokonale slisovaným spojům je systém chráněn speciální bezpečnostní pojistkou SC-Contur, která zaručeně odhalí omylem neslisovaná místa již během tlakové zkoušky.

Přehled aplikací pro Viega trubky z ušlechtilé oceli 1.4520

Aplikace

Systém: Profipress/Sanpress/Sanpress Inox

Těsnicí prvek

EPDM

FKM

Technické plyny

Stlačený vzduch

Dusík

 

Vzácné plyny (např. argon atd.)

 

Kapalná média

Uzavřené topné okruhy

Uzavřené chladicí okruhy

Speciální aplikace

Solární energie

*

**

Nízkotlaká parní zařízení

 

Přesné oblasti použití a provozní teploty a tlaky je nutné vyhledat v technických podkladech od Viega.

* Pro ploché kolektory

** Pro vakuové trubkové kolektory