Speciální složení dodává nátěru výbornou kryvost, stálost na povětrnosti a vysokou odolnost proti UV záření. Výhodou tohoto jednosložkového polyuretanu (1K) je, že není potřeba jeho tužení jako u dvousložkových materiálů. Další praktickou předností barvy je, že pro nátěr štětcem se již nemusí ředit. U2210 tak stačí jen otevřít, zamíchat a můžete natírat. U2210 lze použít také pro přetírání starších zachovalých syntetických nátěrů, jako jsou nátěry střech, okapů nebo parapetů.

1K POLYURETAN slouží pro ochranu kovů (ocel, litina, starší zoxidovaný pozink) pro střední korozní prostředí (venkovní městská atmosféra, korozní agresivita C3 – střední životnost, nebo vnitřní prostory provozních hal). Pro specifické agresivní korozní prostředí (vhodná konzultace s techniky COLORLAKu) lze opatřit kovový podklad vhodným základním nátěrem (např. S2003, S2220 aj.).

1K POLYURETAN lze nanášet přímo na dřevo ve 2–3 vrstvách. Zde se využívá výborná schopnost barvy plnit póry a současně vytvořit velmi kvalitní a hladký finální povrch. Pro namáhané dřevěné plochy v exteriéru doporučujeme dřevo opatřit nejdříve fungicidním přípravkem FUNGISTOP S1031. Využití např. na dřevěná okna, dveře, zárubně, okenice, zahradní nábytek.

1K POLYURETAN U2210 – polyuretanová jednovrstvá jednosložková pololesklá barvaU2210 lze použít také na minerální podklady v interiéru, jako jsou omítky, cihly, sokly, stěny, které jsou vystaveny jen mírnému mechanickému zatížení.

1K POLYURETAN vyhovuje pro nátěry výrobků, které přicházejí do nepřímého styku s poživatinami, krmivy a pitnou vodou.

Nanášení:
U2210 se nanáší, štětcem, válečkem, stříkáním ve 2–3 běžných vrstvách při teplotě 15–25 °C a max. relativní vlhkosti vzduchu 75 %.

Ředidlo:
U2210 je připravena k přímému nanášení štětcem. V případě potřeby se pro ředění štětcem a válečkem doporučuje ředidlo U6000, a ředidlo U6002 pro stříkání.

Teoretická vydatnost:
10–12 m2 v jedné vrstvě z 1 litru barvy, podle odstínu.

Výhody:
- netuží se (1K provedení),
- 2v1 jednovrstvá barva (antikorozní základ + pololesklá vrchní barva),
- na dřevo, kov, minerální podklady,
- vysoká odolnost UV záření a povětrnosti,
- snadná aplikace, přímo pro nátěr štětcem, již se nemusí ředit,
- rychlé zasychání,
- také na střechy.