Při této příležitosti společnost připravila také speciální veletržní cenu na některé produkty.

Hlavním tématem letošního roku jsou v různých oborech stavebnictví nové tepelnětechnické normy a jejich dopad na výstavbu. Společnost Xella, která vyrábí kromě pórobetonu Ytong také vápenopískové tvárnice Silka a minerální desky Multipor, s těmito změnami normových hodnot počítala již s několikaletým předstihem. Techničtí poradci, kteří budou v její expozici odpovídat na dotazy návštěvníků, tato stavební řešení znají již ze své předchozí praxe, a mohou tak fundovaně zodpovědět řadu otázek.

Celý systém bude prezentován fragmentem domu, který zahrnuje také masivní střechu, eliminující letní přehřívání, či produkty pro vnější a vnitřní povrchové úpravy. Součástí výstavy jsou také ukázky skladeb zdiva a projekce videí se správnými postupy.


Fungování systému a vzájemné provázání všech značek výrobce zde po celou dobu konání veletrhu bude na konkrétních případech vysvětlovat tým odborníků. Důležité jsou také jejich zkušenosti s pasivní výstavbou – ze systému Ytong se pasivní domy s úspěchem stavějí již zhruba třináct let a tyto realizace se mohou pochlubit zejména dobrými výsledky v Blower door testech. Svůj projekt si návštěvníci veletrhu mohou přinést s sebou a konzultovat jej v kterékoli jeho fázi. Akci opět doprovází veletržní cena na některé produkty, přesné informace o zvýhodněné nabídce budou dostupné v místě konání.