Projekt, který je založen na pravidlech Žluté knihy FIDIC (Vyprojektuj - Postav), má být dokončen do konce roku 2022. Společnost AŽD v projektu figuruje jako hlavní dodavatel moderních zabezpečovacích technologií pro šest železničních stanic a pro traťový úsek v délce 72 km. Místní společnosti budou zajišťovat některé subdodávky z oblasti telekomunikace, stavebních prací a energetických systémů.

„Jde o již třetí úsek polské trati E59 Poznań - Szczecin Dąbie, kam naše společnost dodává své technologie. AŽD, jako hlavní kontraktor projektu, bude zajišťovat projektování, výrobu, dodávku, instalaci, zkušební testy a uvedení do provozu plně elektronického staničního zabezpečovacího zařízení ESA 44-PL, včetně koordinace veškerých dalších prací a dodávek od místních subdodavatelů,říká generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

 

Projekt byl zahájen podpisem smlouvy a je spolufinancován z EU prostřednictvím Nástroje pro propojení Evropy (CEF).

„Jsme rádi, že další významný projekt v Polsku bude realizován naší společností. Jsme připraveni prokázat kvalitu českých technologií a vysokou flexibilitu našich pracovníků i v dalších projektech, o které usilujeme,“ uzavírá Zdeněk Chrdle.