Abyste nebyli z výběru kvalitního stavebního materiálu zklamaní, připravili jsme pro Vás článek, ve kterém Vám dáme několik tipů, na co se při výběru zaměřit.

1. MATERIÁL
Informujte se na materiál, ze kterého je produkt vyrobený. Velmi často se můžeme setkat s tím, že se za cihlové výrobky vydávají i produkty, které s cihlou nemají vůbec nic společného. Takovým příkladem může být betonová imitace, která je chybně označovaná jako „CIHLA“ ale ve skutečnosti s cihlou má stejný pouze tvar. Od takového materiálu pak nemůžete očekávat vlastnosti, kterými se vyznačují kvalitní lícové cihly a lícové pásky!

2. VLASTNOSTI
Volte takové vlastnosti, které Vám budou dělat radost, ušetří čas i peníze. Stálobarevnost a odolnost vůči vyblednutí – přírodní původ – bezúdržbovost – odolnost vůči teplotním výkyvům, to jsou vlastnosti, které mají kvalitní cihlové obklady. Investice, která Vám bude dělat radost desítky let.

 

3. CIHLA vs. PÁSEK
Vyberte si, zda chcete lícové cihly nebo cihlové obkladové pásky. Pásky rozdělujeme podle způsobu, jakým jsou vyráběny na tažené a ražené. Tažené – vyrábíme tahem. Díky tomu mají přesný rozměr a pravidelný tvar. Ražené – vznikají řezáním cihel. Proto vždy nemusí být rozměrově tak přesné a jejich tvar zejména v rozích není zcela pravidelný.

4. POVRCH
Může být různý: rustikální s pískovaným povrchem, který je hrubší a povrch není rovný. Nebo hladký, který je například možný celoplošně spárovat.

5. BARVA
Cihlové výrobky jsou vypalovány z kvalitní hlíny, ale i přesto je možné vybírat z různých barev a odstínů. Za různou barevností stojí příměsi několika druhů hlín a odlišná teplota při výpalu.

6. ROZMĚR
Cihly i pásky mají mnoho formátů, ze kterých si můžete vybrat: ČF 290x140x65, NF 240x115x71 a RF 250x120x65, WDF 210 – 215 x100x65. Pásky mají s cihlou totožnou délku a výšku a liší se různou tloušťkou. Ražené pásky mají nejčastěji 23 mm, tažené 10-14 mm. Výběr záleží na Vás a záměru, který s cihlou máte.

7. DOSTUPNOST
Při nákupu se samozřejmě nezapomeňte zeptat na dostupnost zboží, protože jsou druhy materiálu, které se ve větším množství drží skladem, ovšem díky rozsáhlosti sortimentu najdete takový materiál, který je dostupný pouze na objednání. V takových případech raději nezapomeňte informovat o lhůtě dodání.

8. KVALITNÍ CHEMIE
Pro kvalitní provedení celé realizace nesmíme opomenout zvážit i výběr optimální chemie, kterou je potřeba použít při lepení pásků nebo spárování. Vyberte materiály v takové kvalitě, která nepodporuje tvorbu výkvětů. Proto, abyste si kvalitu lícových pásků a cihel mohli ještě zvýšit, použijte povrchovou impregnaci, která v zásadě není třeba, ale udělá obkladové pásky klinker ještě odolnějšími! Stejně tak může být povrchovou impregnací ošetřena například venkovní dlažba.

9. REALIZAČNÍ FIRMA
Nemalý podíl na konečném výsledku má i realizační firma. Na jejím výběru si dejte obzvláště záležet. Vždy je důležité získat si reference, popřípadě se podívat na díla, které firma udělala.  Realizační firma může obklad fasády udělat jedinečným a dá konečnou tvář domu na několik desetiletí. Spolupracujeme s několika realizačními firmami v různých regionech, takže Vám rádi doporučíme ověřenou firmu ve Vašem okolí.

10. TEĎ UŽ NÁS JEN KONTAKTUJTE
Odborníci z klinker týmu Vám rádi poradí s výběrem i jakýmkoli dotazem. Tým obchodních zástupců

Vyberte si u nás: LÍCOVÉ CIHLYLÍCOVÉ PÁSKYDLAŽBASTŘEŠNÍ KRYTINA

Na obrázcích můžete vidět, jak vypadají nekvalitní lícové cihly a cihly klinker, které mají výbornou kvalitu. Na jedné straně cihly, které nasákly vodou a popraskaly. Na straně druhé kvalitní klinker cihly s nízkou nasákavostí, které vydrží desítky let v krásném stavu.

.
.

 

Klinker Centrum s. r. o.
Sídlo (dodací adresa): Procházkova 202, 517 41 Kostelec nad Orlicí
Provozovna: Průmyslová ulice 2241, 250 01 Brandýs nad Labem
www.klinkercentrum.cz